„Proběhlo to bez problémů. To, co jsme měli v plánu, se udělalo. Na programu byly tréninky i čtvrteční vyjížďka na kolech, kterou jsme využili i ke koupání na přírodním koupališti," hlásal hned na úvod trenér Průša, který měl s sebou takřka kompletní široký kádr – kromě zraněného Karmazín a nemocného Chlumského. „Účastnilo se dvaadvacet hráčů a tři gólmani, takže vysoký počet, ale neměli jsme sebemenší problém. Přístup i chování hráčů byly skvělé. Myslím, že parta bude dobrá," tvrdí kouč „devatenáctky".

V trénincích se jeho svěřenci prý také nešetřili. „Dá se říci, že jsme to měli zaměřené na rozvoj rychlostní vytrvalosti. Rozložili jsme to herních a přihrávkových cvičeních. A i když to počasí bylo těžké, tak do toho šli kluci naplno, a také toho pak měli dost," doplňuje.

V rámci soustředění odehráli jihlavští dorostenci 
i dva přípravné zápasy. Ve středu dopoledne podlehli Pardubicím 1:4. „Byli rychlejší, aktivnější a důraznější. Měli tam tři výrazné individuality a my zaslouženě prohráli," komentuje první duel Kamil Průša.

„Ale i přesto, že nás přehrávali, tak se potvrzují má slova, že vepředu mít problém nebudeme, protože jsme měli ještě čtyři opravdu stoprocentní šance. A to my jasně říká, že musíme pracovat na defenzivě, na součinnosti po ztrátě míče, která nám dělá velký problém. Jít hned za balon, zpomalit protiútok, tam je to takový spíš žákovský fotbal, ne dorostenecký. To musíme hrát jinak, za to bychom byli v soutěži hodně trestaní," odhalil slabinu kouč U19.

Odpoledne se druhá jihlavská skupina postavila proti svým. V duelu s juniorkou FC Vysočina padlo sedm gólů, a z těsné výhry 4:3 se radoval starší výběr. „Juniorka byla víc u míče, aktivnější ve střelbě, ale 
v první půlce jsme dokázali vyrovnat na 1:1. Bohužel pak jsme dostali v poslední minutě poločasu gól z rohu, 
a na začátku druhé půlky na 3:1, a pak nám dali ještě čtvrtý. Ale mě těší, že kluci to nezabalili a bojovali až do konce, a snížili na 3:4. Ten zápas měl opravdu kvalitu, byl rychlý i důrazný, i soupeř byl donucený hrát naplno," potěšilo Průšu.

Vrcholem soustředění byl pak sobotní zápas se slovenskou Senicí, který Vysočina díky trefám Svobody 
a Vrzala vyhrála 2:0. „Tu minutáž jsme rozložili trochu jinak, a myslím si, že to mělo kvalitu a díky druhé půlce jsme vyhráli zaslouženě. Dokázali jsme porazit silný tým, což ukazuje, že by to mohlo být dobré," míní kouč dorostenců.

Jeho svěřenci dostali v neděli a v pondělí volno. Včera už ale opět najeli do tréninkového procesu, 
a dnes je od 17 hodin čeká další duel v Náramči a to 
s třetiligovým Velkým Meziříčí.