Kamenice nad Lipou rozhodně nebude mít v lásce týmy z jihlavského okresu. Po jarní premiéře, v níž dostala čtyřgólový výprask od Dobronína, musela v neděli kousat další debakl. Tentokrát prohrála v Třešti 1:5. „Jsem velice spokojený. Po těch přátelských zápasech jsme ty dobré výkony převedli i do mistrovského. První poločas byl velice dobrý, ve druhé to už byl po střídání gólmana takový fotbal o ničem. Ale všechny kluky musím pochválit,“ hodnotí kouč Třeště František Cvach, jehož svěřenci v tabulce přeskočili víkendového soka a s 26 body na kontě jsou už čtvrtí.

Ilustrační foto
Bedřichov oplatil Telči podzimní porážku

V neděli se hrálo i jedno „átřídní“ derby. A skončilo nečekaným výsledkem. Sedmá Telč totiž na svém hřišti odevzdala po porážce 0:1 všechny body Bedřichovu. Ten jí tak oplatil podzimní domácí prohru 1:4. „Na začátku byli hosté lepší a mě mrzí, že když jsme tu hru vyrovnali, udělali jsme zbytečně za kecy standardku, po ní přišla další a gól do šatny. Ve druhé půlce už jsme nehráli dobře, i když nějaké šance jsme měli, ale oni hráli lépe,“ hodnotí trenér Telče Josef Jančo.

„Myslím, že jsme diktovali tempo hry po celé utkání, snažili jsme se hrát po zemi, oni naopak míče jen nakopávali. Je škoda, že jsme to vedení nepojistili, ale tři body nás těší,“ říká kouč Bedřichova Stanislav Muzikant, jehož svěřenci zisk tří bodů velmi potřebovali.

O důležitou výhru bojovali v neděli také hráči Kostelce. Ti hostili outsidera soutěže z Havlíčkovi Borové, kterého nakonec udolali. Hubeného vítězství 1:0 si kouč domácích David Votava cení. „Zápas moc fotbalové krásy nepřinesl, ale tři body zůstaly doma, a to je pro Kostelec to nejdůležitější a nejpotřebnější,“ doplňuje kouč.

Ve skupině B spadla po 15. kole na samotné dno tabulky Černíč. Poslala jí tam domácí porážka 0:3 s Budišovem a výhra Moravských Budějovic, které se zbavily Černého Petra. „Ta prohra je pro nás krutá, ale hraje se na góly, a v tom byl soupeř lepší, proto zaslouženě vyhrál. Je to škoda, protože herně to bylo vyrovnané a my jsme měli možná o jednu šanci víc než soupeř, ale neproměnili jsme je,“ říká kouč František Distel.

Ilustrační foto
To byl válec! Antonínův Důl přežil úvodní minuty, pak začal řádit