Fotbalisté Jihlavy se ve třetím přípravném zápase na nováčkovskou sezonu v české nejvyšší soutěži dočkali první výhry. Na hřišti v Rakvicích na Břeclavsku porazili Trenčín 3:1. Všechny góly v česko slovenské konfrontaci nejvyšších soutěží padly po přestávce.

Nový jihlavský trenér František Komňacký dal v utkání, které se hrálo po náročném soustředění v Novém Městě na Moravě, šanci hned dvaadvaceti hráčům. Ani v jedné z odlišných jedenáctek v obou poločasech zatím nenastoupila nejnovější posila FC Vysočina Ondřej Šourek.

Trenér byl s přístupem spokojen

„Šlo o tečku za naším soustředěním a na hráčích byla znát únava. Přesto mohu být spokojen s jejich přístupem, nasazením a způsobem hry v defenzivě. Opět jsme dali šanci dvěma rozdílným jedenáctkám, aby hráči dostali rovnoměrnou šanci a zatížení," řekl po utkání Komňacký.

V úvodní části si slovenský celek vypracoval více příležitostí, ovšem žádnou neproměnil.

Góly začaly padat až po bezbrankové první půli. Nejprve se trefil Mešanovič, na kterého navázal Zeman. Pak sice snížil trenčínský Malec, ale výhru Vysočiny zpečetil navrátilec Kosak.

„Jsem rád, že jsme v obou poločasech drželi se zkušenějším soupeřem krok a že jsme si nakonec připsali zaslouženou výhru. Ve druhé části se prosadili naši mladíci, kteří Trenčín uběhali. Dokázali se dostat do řady šancí a nakonec tři proměnili. Výhra v tomto případě není nijak podstatná, ale rozhodně představuje povzbuzení do další práce a tréninku," dodal Komňacký.