Na půdu do Radešínské Svratky odjeli hosté z Velkého Beranova hodně natěšení. Konečně si chtěli ze hřiště soupeře přivézt dobrý výsledek. A to se jim povedlo do puntíku. Na výhru 5:0 zadělali třemi přesnými zásahy už v prvním poločase. V tom druhém povedené dílo dokonaly. „Myslím, že po takových určitých nezdarech, i když to je silné slovo, protože ta soutěž je hodně vyrovnaná, jsme v týdnu zapracovali na psychice a mužstvo tam přijelo nabuzené. Podařilo se nám to dát dohromady, kluci k tomu přistoupili dobře. Ta kvalita tam je, ale je to o přístupu a motivaci, a když se to podaří, tak ten výsledek se dostaví,“ říká kouč Velkého Beranova Kamil Eliáš.

Ten radil hráčům, ať začnou aktivně. „Kluci chtěli deset minut počkat, s čím přijde soupeř, ale a já je za to sprdnul a říkal jsem, ať na ně vlítnou. I když hrajeme venku. A to se jim vyplatilo,“ potěšil Eliáše parádní nástup, protože ve 24. minutě už to bylo 3:0. „Tomu výsledku napomohly rychlé góly. Kluci v té první půlce to tempo stupňovali, a o tom to je. Když se daří, má se hrát dál aktivně,“ dodává.

Polenská rezerva přišla ke třem bodů, ale po čtyřiadvaceti minutách hry tomu skóre nenasvědčovalo. Domácí totiž brzy ztráceli dvě branky. Ovšem Hartrvíkovičtí nevydrželi s dechem, a za to pykali. Hned na začátku srovnali skóre Procházka s Mühlfeitem, a obrat dokonal čtvrt hodiny před koncem Voráč. „Ve druhé půlce jsme je přehráli, oni fyzicky odpadli. Pomohl nám střídající Körber, který hru oživil a společně s Holasem to režírovali,“ říká trenér polenské rezervy Jaroslav Tobolka, který měl ze tří cenných bodů radost. „Když člověk vyhraje po takovém průběhu, tak musí být spokojený,“ dodává.

Luka nad Jihlavou se v neděli popasovala na svém hřišti se Starčí, která v první půlce předvedla solidní hru a měla míč více na svých kopačkách. Po zásluze šla také do dvoubrankového trháku. Jenže mladičký výběr kouče Hekerleho se po studené sprše z úvodu oklepal, začal více běhat a dotírat na hosty. Ti chybovali, a z toho pramenily ještě do poločasu dvě akce, kterými Filip Toma skóre dorovnal. „I když Stařeč byla lepší na balonu, tak my jsme chtěli vyrovnat, a to se nám povedlo,“ potěšilo kouče domácích Vladimíra Hekerleho, jehož tým mohl ve druhé půlce rozhodnout. Unavení hosté ale obě šance agilního Bulanta ustáli. „Ti naši mladí si začali více věřit. Filip měl dvě tři šance, ale jednou netrefil branku, pak trefil gólmana. Ale celkově je ta remíza asi spravedlivá,“ dodává Hekerle.

Rantířov doma sehrál nepříliš záživnou podívanou. Proti sousedovi z tabulky z Měřína to byla spíše taktická bitva než otevřený boj. Oba gólové okamžiky nabídla první půlka a domácím se vyplatilo, že hráli až do jejího závěru. V něm totiž vyrovnal Lojda. Pak už se ve druhé půlce spíše čekalo na závěrečný hvizd. „Konečná remíza je naprosto spravedlivá. My jsme měli čtyři lidi ze základu pryč, a to bylo znát. Nicméně i ten bod je pro nás přijatelný,“ hodnotí kouč Rantířova Radek Pavlíček.