Právě proto, že měl čest střežit, zda pravidla neporušují hvězdy mezinárodního formátu. Rudý dnes tehdy oblékli Rosický, Hübschman, Němec, Kováč, Grygera či Kouba. A pochopitelně v tu dobu hvězda Letenských nejzářivější, Karel Poborský. Právě s ní měl rozhodčí Milan Reich konflikt. „Myslíte tu žlutou kartu, co jsem mu dal?,“ ptá se po osmnácti letech.

Nebyla za faul. Těch se Poborský moc nedopouštěl. „Řekl mi, hele mladíku, tak si to tu užij a na nikoho nemachruj. Přitom je o pět let mladší než já,“ směje se rozhodčí.

Příležitosti využil a hvězdě křídla přistřihl. „Něco jsme si tam ještě řekli a pak jsem mu ukázal tu kartu. Vzal to v pohodě, už tehdy jsme se tomu oba smáli,“ tvrdí Milan Reich.

S Poborským se setkal po letech, oba se věnují funkcionářské práci. Kartu ze Žirovnice mu připomenul. „Řekl, jo tak to si byl ty? Hrozně jsme se tomu nasmáli. Vzpomínal, že na letní turnaje jezdíval moc rád,“ dopovídává historku.

Milan Reich si jubilejní sedmdesátý ročník Perleťového poháru užil. Vzpomínek má více než jen onu žlutou kartu. „Bylo tam tehdy obrovské množství lidí. Všichni se přišli podívat právě na Poborského, ten táhl. Ještě si vybavuji, že jsem měl na sobě nový rozhodcovský dres,“ nechává pracovat vzpomínky.