Jeden z rantířovských koučů Radek Pavlíček to potvrdil. „Je to tak. Když vedete 3:1 a dáte čtyři góly, tak by to měla být výhra. Jsme zklamaní, pro nás je to ztráta," komentuje asistent trenéra.

Jeho tým to měl opravdu dobře rozjeté. Na první trefu sice hosté z Třeště odpověděli, ale pak se domácí dostali do dvoubrankového brejku. „Kluci si pak asi mysleli, že se Třešť složí a zabalí to, ale to ona neudělala. My jsme tam nezužitkovali nějakou šanci a nechali si dát gól do šatny, což byla hrozná škoda, protože jsme kluky nabádali, aby to vedení 3:1 do přestávky uhlídali. Ten jejich druhý gól byl myslím zlomový," míní Pavlíček.

Hostům dodala kontaktní trefa naději, a netrvalo v druhé půlce dlouho, a bylo vyrovnáno. Pak sice Rantířov znovu udeřil, jenže i na tuto branku Třešť reagovala. A divoký výsledek 4:4 byl na světě! A mohlo to být ještě vyšší skóre. „My jsme nakonec nemuseli mít ani bod! Soupeř tam měl dvě šance, ale naštěstí je nevyřešil dobře. Nejdřív nám zkolaboval útok, pak obrana. Ale ta remíza je asi spravedlivá, i když my jsme chtěli vyhrát, bohužel realita je jiná," krčí rameny rantířovský asistent trenéra Pavlíček.

Třešťská výprava se vracela domů celkem spokojená! „Bylo to zajímavé utkání pro diváky," říká trenér hostů Jiří Gregor. „Myslím, že jsme byli fotbalově lepší a mohli jsme i vyhrát. Rantířov býval určitě doma silnější, a já ani za stavu 1:3 neměl obavy, protože se nám dařilo chodit do vápna. I když byl Herkner sám na hrotu, tak se tam dostával a ohrožoval jejich branku," hodnotí sobotní derby kouč Třeště.

Pro ni byla divoká remíza vůbec prvním bodovým ziskem v sezoně! „Kluky jsem pochválil, protože podali všichni dobrý výkon, až na ty individuální hrubky, které jsme udělali a dostali po nich góly. Po dlouhé době jsem ale při venkovním utkání viděl bojovnost. Sice jsme měli na víc, mohli jsme tam klidně vyhrát, ale bod beru," dodává Gregor, jehož tým čeká o víkendu další derby. Tentokrát bude v neděli hostit Telč!