MS LIGA DOROSTU U19

LÍŠEŇ – JIHLAVA 1:2
V první půlce překvapivě tahali za kratší konec hosté. Těm očividně neseděla nekvalitní umělá tráva a malé hřiště. Důrazní domácí naopak z těchto podmínek profitovali a zaslouženě šli i do vedení. Fila prokličkoval přes tři hráče a nedal Mastnému šanci. Jenže vedení Líšně mělo jepičí život. Domácí se možná ještě radovali z gólu, když hned po rozehrání podnikli Řezáč s Čápem rychlý výpad, na jehož konci stál neomylný Křivánek – 1:1. „To byl asi nejdůležitější okamžik zápasu, že jsme hned z rozehrání vyrovnali,“ podotkl trenér Jihlavy Kamil Průša.

Po změně stran Vysočina přitvrdila a v důrazu se domácím vyrovnala. Z tohopramenilo více vyhraných míčů a nakonec i vítězná trafa. Lorenc poslal míč naMatulku, který rozhodl o majiteli tří bodů. „Domácí nás v závěru zlobili dlouhými auty, které naštěstí ve skrumážích nikoho nenašly,“ říká Průša a dodává: „Bylo to velice náročné po fyzické stránce. Fotbalu tam moc nebylo, i proto si toho vítězství moc považujeme.“

Góly: 27. Fila – 28. Křivánek, 53. Matulka. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (88. Šteffl). Poločas 1:1. Jihlava: Mastný – T. Svoboda (75. Pavlík), Pejřimovský, Mikuška, Řezáč – Urbánek – Křivánek (86. Havlín), Šteffl, Čáp, Matulka (67. Lokvenc) – Lorenc (80. Růžička).

LÍŠEŇ – JIHLAVA 0:2
Hlavně boj o každý míč a metr malého hřiště, takový byl zápas jihlavských mladíků, od kterých se čekalo, že potvrdí roli papírového favorita a vyhrají. Jenže Líšeň byla v první půlce nebezpečnější. „Hrálo se na umělé trávě, která byla deset let po smrti. Kombinace nám vázla a Líšni vyhovovalo, že tam bylo hodně osobních soubojů. Vytvořila si tři gólové šance a my je naštěstí přežili,“ nastiňuje trenér Vysočiny Libor Smejkal, jehož od 11. minuty po Čermákově brance vedli.

Po změně stran už Jihlava hru ovládla. „My jsme začali hrát cílené míče za obranu, a to nám vycházelo. Hráli jsme proti velice dobrému soupeři a jsem rád, že jsme ten zápas zvládli. S výsledkem i hrou ve druhé půlce jsem spokojený,“ doplňuje Smejkal, kterému udělala radost gólová samostatná akce Růžičky.

Góly: 11. Čermák, 51. Růžička. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas 0:1. Jihlava: Doležal – Fila, Samek (52. Pojezný), Růžička (69. Malata), Novák (41. Havel), L. Trnka, Havlín, Shudeiwa, Trinh, Vraspír, Čermák.

1. JIHLAVA 18 17 0 1 56:13 51
2. Ostrava B 18 14 0 4 97:29 42
3. Olomouc B 19 12 2 5 78:35 38
4. Slovácko B 18 12 1 5 51:29 37
5. Brno B 18 11 4 3 67:50 37
6. Líšeň 18 10 4 4 54:33 34
7. Vítkovice 18 7 5 6 42:31 26
8. Třinec 19 8 1 10 35:41 25