HERÁLEC HB – ŠTOKY 0:2

Letošní překvapené I. B třídy Štoky, zvládly druhé okresní derby v řadě. Po domácím vítězství nad Tisem dokázali v sobotu vyhrát i v Herálci. Tam o všem podstatném rozhodla druhá půle, ve které se dvěma góly prezentoval hostující Aleš Dáňa. „V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale není nikdo, kdo by dal gól. Fotbal se hraje na góly, a ty dal soupeř, tak vyhrál zaslouženě. My odehráli slušně jen poločas,“ řekl herálecký předseda Josef Pátek.

Góly: 52. a 88. A. Dáňa. Rozhodčí: Sliž. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Herálec HB: Nermut – Klement, Stojan, Paclík, Ganobjak – Dvořák, Pátek, Kohout, Vlk – Vašák, Buben. Štoky: Uhlíř – Miksa (46. Lóži), Kubát, Fic, A. Dáňa – J. Dáňa (89. Havel), Bošacký (83. Kunc), Vodička, Šprla – Holík, Gleixner.

HUMPOLEC B – TIS 2:0

Déšť a těžký terén činil domácím potíže. Navzdory tomu, že měli v prvním poločase mírnou převahu, byli po brejcích blíže gólu hosté. Po změně stran už se fanoušci Humpolce dočkali. V 54. minutě hlavičkoval po rohu Benáček, Havel míč jen vyrazil a do sítě mu ho vrátil Prokop. Uklidnění pro domácí přinesla 66. minuta, kdy se z hranice vápna trefil Kratochvíl. Další velkou šanci měl Žatečka, ale ze čtyř metrů nastřelil Havla. Hosté to nevzdali, v závěru měli převahu, ovšem gól vstřeli nedokázali. „Bylo to těžké utkání, měli jsme v něm štěstí. Na rozdíl od soupeře jsme dokázali dvě ze svých šancí proměnit,“ hodnotil duel kouč domácí juniorky Imrich Brdečka.

Góly: 54. Prokop, 66. Kratochvíl. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Tis: Havel – Rosecký, Zezulák, Bárta (71. Novotný), Benák, Vala, T. Kozlík (69. M. Kozlík), Blažek, Šidlák, Novotný, Miřátský (58. Radil).

ROZSOCHATEC – LÍPA 5:2

Domácí šli do vedení už ve 4. minutě, kdy rychlý protiútok skončil vlastní brankou Lípy, ale gól byl nakonec připsán Radku Vencovi. Po chvilce po faulu kopal penaltu Dan Dundáček a proměnil ji. Do poločasu se ještě Rozsochatci podařilo náskok navýšit, kdy se po rychlém brejku trefil do prázdné branky Pelikán. „Hosté se snažili hrát fotbal, ale moc se jim nedařilo finální přihrávka. My jsme spoléhali na brejky,“ přiblížil hru trenér Jakub Fiala. Po změně stran hosté během tří minut snížili na rozdíl jedné branky. Ovšem čtyři minuty před koncem domácí opět udeřili z brejku. Lípa pak neproměnila penaltu a tak Rozsochatec pečetil vítězství do prázdné brány.

Góly: 4. R. Venc, 13. D. Dundáček (PK), 34. Pelikán, 86. a 90. M. Venc – 76. Vendl, 79. Vácha. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 3:0. Rozsochatec: Peňáz – Meloun, R. Venc, Mutl (90. P. Dundáček), Plodík – Brož, Bílek (76. Navrátil), Fousek, D. Dundáček – M. Venc, Pelikán. Lípa: Vašák – M. Prokš, Michal Fejt, Vendl, Havel (61. R. Souček) – Vácha, Šimek, Krpálek, Kutlvašr – Marek Fejt, J. Prokš (84. Bouda).

POHLED – HABRY 2:1

Čtvrtou výhru v řadě mají na svém kontě fotbalisté Pohledu. Tentokrát to na jejich hřišti odnesly Habry. Pohled dostal do vedení Gruber a uklidňující druhý gól přidal sedm minut před poločasem Venc. Po přestávce se hrál vyrovnaný fotbal, o snížení se postaral Vlček, ale na bodový stav hosté nedosáhli.

Góly: 3. Gruber, 38. Venc – 78. P. Vlček. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Pohled: Vašíček – Siebenbürger, Šnobl (62. Štěpán), Pospíchal, Michal Sobotka, Martin Sobotka (66. Miřátský) – Rérych, Slanař, Gruber – Moučka (24. L. Sobotka), Venc. Habry: V. Krátký – Janouch, M. Vlček, R. Krátký, Řezníček – Korel, Vlášek, Desenský (46. Fanta) – Klouček, Melechovský (46. P. Vlček), Bártík (46. Bělák).

A. DŮL – ST. RANSKO 6:2

Domácím vyšel vstup do zápasu. Šancl otevřel listinu střelců a zanedlouho už si rozhodčí zapisoval dalšího autora gólu, tím byl Krejčí, a Důl vedl už 2:0. Náskok ale do poločasu ztratil, protože neuhlídal nejdříve Ročárka, a ve 41. minutě ani Filipa Dymáčka. Dlouho to pak vypadalo, střelcům zvlhl prach, než v 69. minutě poslal znovu do úniku domácí Vorálek. A to byl signál pro další jeho spoluhráče, že výhru by to chtělo ještě zvýzranit. A tak Tichánek, Gavallér a Šancl zadělali na debakl.

Góly: 10. a 82. Šancl, 12. Krejčí, 69. Vorálek, 76. Tichánek, 81. Gavallér – 21. Ročárek, 41. F. Dymáček. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas 0:0. Staré Ransko: Žák – Jaroš, M. Janáček, Novosad, Mišinger – Mrštík (80. J. Dymáček), Holcman, F. Dymáček, Ročárek (60. Pečenka) – Vavroušek, J. Janáček (60. Zvolánek).

ŽDÍREC N. D. B – LUČICE 2:3

Hostující Lučice šla po brance Lančariče do vedení. Ovšem po deseti minutách už bylo srovnáno, když sít rozvlnil Pátek. Pak ale prišla kritická minutka pro domácí, kdy hosté vstřelili dvě branky. Po změně stran sice Ždírec snížil z penalty, ale to další branky už nepadly a tak se radovali ze tří bodů fotbalisté Lučice.

Góly: 31. Pátek, 52. Zahradník (PK) – 21. a 40. Lančarič, 41. Jonáš. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:4. ČK: 1:1 (78. Fousek – 90. Jonáš). Diváci: 60. Poločas: 1:3. Ždírec n. D.: Fousek – Dvořák (87. Culek), Šír, Němec, Matějka – Zahradník, Dočekal, Máša, Pátek – Malínský, P. Novotný (74. Fajt). Lučice: Rýdl – Pecha, Pavlík, Pártl, Doležal – Císař, Hübner, Jonáš, Megela – Švec, Lančarič.