O víkendu to bylo naposledy. Remízový zápas s Košeticemi by měl být dalším milníkem, ačkoliv většina má být připravená v záloze. „Milanovi Špendlíčkovi jsem slíbil, že ho pustím do Puklic. A ty tři jsem poprosil, abych se mohl ještě na někoho obrátit, když by hráči nebyli. Uvidíme, jak to s tím mladým týmem půjde. Vůbec nevím, jak to bude vypadat,“ říká trenér a předseda klubu v jedné osobě Jiří Babínek, který do příští sezony už nemůže počítat ani se Szabóem, jenž odchází do Rakouska, a dvojicí Kozojed, Příhoda, která se vrací do Stonařova.

Větší ztrátou jsou ale dlouholeté opory týmu. Milan Špendlíček oblékal dres Sapeli dvacet let! Tomáš Reiterman o tři méně, Petr Tržil čtrnáct roků a Petr Koubek osm let. „Dokázali jsme provázat kamarády, kteří to přátelství ještě prohloubili, trávili ten život nejen tady, ale i na dovolených. Ten mančaft s nimi byl tak utužený, že spousta zápasů jsme vyhráli tím, že jeden věřil druhému. Nedokázali to ošidit. Jsou to lidi, kteří mají bojovné ducha a správné fotbalové srdce. Tohle se jen tak opakovat asi nebude,“ je si vědom Jiří Babínek.

Skvělé charakterové vlastnosti nepostradatelného kvarteta navíc podtrhávaly parádní fotbalové výkony. „I v takovém věku podávali výkony, jaké podávali a já bych si proto přál, kdyby jednou za čas se na hřišti ještě objevili a těm mladým tím dali vzpruhu. Oni tuhle starou garnituru uctívají jako obrovské fotbalové ikony, a tihle kluci se nikdy nad nikým nepovyšovali, byli to přirozené autority,“ doplňuje.

Předseda klubu nyní ví, že jeho tým bude muset začít stavě na jiných základních kamenech. „Musíme to postavit na mladých hráčích. Ale jsme prostě na bázi rodinného kamarádského klubu a zaujmout tu novou generaci nebude jednoduché. Nevím, jestli se tady něco takového ještě může vybudovat. Bude to chtít asi čas, i těmhle to chvilku trvalo, ale pak chodili na to hřiště vítězit. Ten jejich konec jsme oddalovali, ale dohonilo nás. A jak říká Tomáš Reiterman: Je to konec něčeho, ale kamarádi jsme dál, vídat se budeme,“ uzavírá dojatě Jiří Babínek.

Dobronínský Pavel Horáček (u míče) si sobotní domácí zápas s Pacovem náramně užil. Konto hostů zatěžkal úctyhodnými pěti góly!
Byl to takový záchvěv, měl jsem šťastný den, říká Horáček