Ten by měl do týmu Luboše Urbana přijít na půlroční hostování z Bohemians 1905. Ovšem detaily jeho příchodu budou dořešeny v nejbližších dnech. Odchovanec pavlovického fotbalu zatím zažil svá nejlepší léta před rokem a půl v Bohemians Praha, se kterými postoupil nejprve ze třetí ligy do druhé a pak i mezi českou elitu. Zde se také poprvé potkal s koučem Urbanem.

„Na naši obnovenou spolupráci se těším. Měl jsem pod ním dobrou pozici a dařilo se mi. Doufám, že na ni navážeme i v Jihlavě,“ přeje si Šisler.

Kdy vznikl takový ten první kontakt mezi vámi a Jihlavou?

Jihlava se ozvala ještě v přípravě s Bohemkou, tak to byl první kontakt. Nevěděla, jak to mám a že už jsem podepsal s Bohemkou. Jenže trenér Urban, protože mě zná, tak se ptal, co a jak. V té době jsem byl na Bohemce krátce a pral jsem se o základ. Tak jsme se dohodli, že zůstaneme v kontaktu a kdyby nebyla šance hrát, tak že by byl rád, kdybych šel do Jihlavy. Teď se situace posunula tak, že jsem hrál zápas za Bohemku v Olomouci a druhý den přišel trenér Hoftych s tím, že Jihlava se znovu ozvala, jestli by mě neuvolnili. Vedení tomu bylo přístupné, tak jsme se dohodli, že půjdu na půlroční hostování.

Když jste se rozhodoval, jestli jít na Vysočinu, nebo ne, hrála v tom nějakou roli osoba kouče Urbana, pod kterým jste strávil dva roky v Bohemians Praha?

Tím, že bych se v Bohemce nedostal tolik do hry a stále jsem ve fázi, kdy potřebuju hrát, tak jsem se rozhodl, i když je to druhá liga, jít do Jihlavy. Hodně sehrálo roli právě to, že je tu kouč Urban, kterého znám, a navíc on měl o mě zájem. Hodně mi to usnadnilo rozhodování. Myslím, že kdyby tu byl někdo jiný, tak bych odchod zvažoval víc.

Pod jedenapadesátiletým koučem jste hrál již v Bohemians Praha. Těšíte se na obnovenou spolupráci?

Určitě, ano. Hrálo se mi pod ním dobře, což dokazovalo i to, že jsem pod ním v druhé lize odehrál třináct zápasů a vstřelil devět branek. Už v té třetí se mi dařilo a měl jsem pod ním dobrou pozici. Zkrátka jsme hráli fotbal, který mi seděl. Těším se na spolupráci a doufám, že navážeme na tu minulou. Pomůžu Jihlavě a pomůžu i sobě, abych se vrátil do té formy, kterou jsem měl před rokem a půl.

Takže vám spíš sedí útočnější fotbal?

Útočnější a hlavně fotbal. Sedí mi, když se hraje do kombinace, což trenér Urban vyžaduje. Myslím, že by to mohlo šlapat.

V Jihlavě jste zatím krátce, ale už jste jistě máte nějaké poznatky, které se týkají ať už klubu jako takového, tak i kabiny, jaké máte z toho pocity?

Byl jsem v úterý a ve středu na trénincích, ale zatím je všechno super. Tréninky jsou takové, jaké jsem očekával. Styl se nezměnil. V tomto směru jsem nešel do neznáma. Co se týká šatny, tak tam znám akorát Vencu Wintera (brankářská jednička Jihlavy, pozn. aut.) a s ostatními se budu poznávat. Doufám, že se to vyladí do sobotního duelu ve Vlašimi.

Naposledy před Bohemkou jste působil na Kladně. Měl jste i jiné nabídky, než jste odešel do Vršovic?

Ne. Už ke konci minulé sezony jsem byl v kontaktu s Bohemkou a rozhodoval jsem se jen mezi tím, jestli zůstanu na Kladně, nebo odejdu. Rozhodl jsem se pro modrozelené bravy. Začal jsem se s nimy připravovat. Jenže šance hrát byla minimální. Je pravda, že poslední rok jsem pravidelně nenastupoval. Spíš jsem měl jen takové útržky na trávníku, proto jsme se domluvili, že bude lepší se jít rozehrát do druhé ligy.

Kouč klokanů Pavel Hoftych vás samozřejmě neodepsal, jen řekl, že nejste v optimální herní pohodě. Jak vy tohle cítíte?

Řeknu to takhle. Asi není taková jako před rokem a půl, kdy jsem měl formu excelentní. Myslím si, že to je také tím, že jsem se až tolik nedostal do hry. Když jsem ale na Kladně dostal šanci, tak ty výkony nebyly zase až tak špatné. V Bohemce bylo problémem asi i to, že jsem se zatím nesrovnal s jejím stylem hry. Je daleko víc o osobních soubojích a nehraje až tolik kombinační fotbal, i když v Olomouci jsme se o to snažili. Myslím, že v Jihlavě bych se do té pohody mohl dostat. Tím, že budeme víc hrát fotbal, dostanu se tak víc do koncovky a vše by se pak mohlo zúročit.

Jihlava na vás moc dobré vzpomínky nemá. Před dvěma lety, kdy jste hrál ještě za střížkovskou Bohemku, jste ve vzájemném duelu dvěma góly v 86. a 94. minutě vyrovnal na konečných 3:3…

(smích) Hned v úterý mi to pan Tulis (ředitel FC Vysočina, pozn. aut.) připomínal a vzpomínali jsme na to. Samozřejmě si na zápas pamatuju. Nikdy předtím jsem v Jihlavě nebyl, byl to první zápas tady. V té 86. minutě jsem dával branku levačkou a pak v nastavení z trestňáku. Pamatuju si, že trenér Urban měl velkou radost, dokonce vběhnul na hřiště. Dá se říct, že to byl pro nás klíčový zápas. Já mám tedy na rozdíl od Jihlavy vzpomínky dobré, tak doufám, že se to teď otočí a že takové góly budu dávat za ni. (smích)

Jihlavský klub žádné konkrétní cíle zatím nemá, ale už se snaží několik let vrátit mezi českou elitu, ale stále se mu to nedaří. Myslíte, že tým na to má?

Tak Jihlavu jsem viděl hrát akorát útržkově v sestřizích. Ale ten tým, který jsem viděl včera na tréninku, s tím, že přijdou ještě dva hráči, by měl hrát špici první ligy. Do které jistě bude patřit více týmů – Hradec, Zlín… V té špičce bude pět šest týmů a věřím tomu, že Jihlava se o to bude prát taky, pak je otázka, jak se body sečtou po třiceti kolech.