Sobotní derby přitom svěřenci trenéra Zdeňka Hlávky neodehráli špatně. I v Dobroníně uznali, že to bylo vyrovnané utkání. Jenže výsledek byl pro hosty nekompromisní – porážka 2:4, co po nedělních výsledcích navíc znamenalo pád na poslední 14. místo.

„Podle mě by tomu zápasu slušela remíza. Jenže my taky ze všeho dostaneme gól. Je to špatné. Všechny odražené míče ve vápně se odrážely k nim. Měli jsme hodně mladou sestavu, a v závěru prvního poločasu jsme udělali takový hloupý faul, po kterém jsme dostali druhý gól. Pak jsme dostali třetí, a když Toman snížil a my se nadechovali, že bychom vyrovnali, tak přišel dlouhý aut, dvakrát to spadlo ve vápně, a tam byl opět nehlídaný hráč,“ popisuje Hlávka.

Reaguje tím i na další ztracené mače. „Jsme prostě málo důrazní ve vápnech, to je zápas co zápas. Přitom nejsme horší než soupeři, a to pak naštve,“ kroutí hlavou kouč Luk nad Jihlavou, se kterými to vypadá čtyři kola před koncem bledě. „Je to kritické, máme hodně úzký kádr a pomáháme si dorostenci a kluky z béčka, ale ve hře je ještě dvanáct bodů, stále je o co hrát,“ nevzdává to Zdeněk Hlávka.