Šlágr měl grády a Telč porazila Měřín v nastavení

Vysočina – Fotbalisté Telče ještě můžou myslet na postup z I. B třídy. Včera totiž porazili ve šlágru předposledního kola Měřín, a to brankou Procházky z přímého kopu těsně před závěrečným hvizdem.

8.6.2015

ROZHODLI V ZÁVĚRU. Fotbalisté Telče (v oranžových dresech) doma porazili v hektickém závěru Měřín 2:1. Rozhodující trefu si domácí Procházka schoval na druhou minutu nastavení.Foto: Deník/Libor Plíhal

Divoké zápasy byly k vidění ve Stonařově, Tisu a hlavně ve Studenci, kde Kněžice projely vyhraný zápasy.

I. B TŘÍDA – SK. A
TIS – KOSTELEC 4:2
Do vedení se dostal po půl hodině Tis, kdy Krajíček zužitkoval přihrávku od Valy. Po přestávce vyrovnal Fejt z trestného kopu a přetlačovaná pokračoval. O deset minut později Rosecký poslal Tis opět do vedení, ale na jeho gól odpověděl Procházka. Závěr patřil domácím, kteří trefami Kozlíka a Blažka rozhodli o svém vítězství.
Góly: 30. Krajíček, 65. Rosecký, 80. Kozlík, 88. Blažek – 55. Fejt, 70. Procházka. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Tis: Havel – Miřátský (65. Slabý), Vala (75. Vacek), Blažek, Rosecký – Zezulák, Bárta, Krajíček, Benák (68. Kafka) – Kozlík, Mišta. Kostelec: Chláb – Smejkal, Procházka, Čirtek, Sekan – Fejt, Číhal, Lukšů, Svoboda – Gavaliér, Zamastil.

I. B TŘÍDA – SK. B
TELČ – MĚŘÍN 2:1
V první půlce byl hra hodně opatrná, hrálo se hodně ve středu hřiště. K vidění byly jen náznaky šancí, nikdo nechtěl udělat chybu, takže brankáři „čarovat" moc nemuseli.
Góly tak začaly padat až ve druhé půlce. Jančo vzal balon na půlce, obešel tři hráče a předal Kratochvílovi, který střelou po zemi otevřel skóre. V 55. minutě utekl Jančo po straně, Smejkal tváří v tvář Syslovi neuspěl a dorážka Nechvátala šla nad břevno. Od 70. minuty začali mít více ze hry hosté, kterým se podařilo vyrovnat. Po rohovém kopu se prosadil hlavičkující Šoukal. Měřín by bod bral, takže se hra kouskoval a v závěru šlágr vygradoval. V poslední minutě se do hostujícího vápna na rohový kop vydal i telčský gólman Maštera, který hlavou málem rozhodl, ale na poslední chvíli jeden z měřínských hráčů míč vyhlavičkoval do bezpečí. Poté následovaly dvě standardky Telče, a z té druhé, přímého kopu, rozhodl parádní střelou do šibenice Procházka!
Góly: 53. Kratochvíl, 90.(+2) Procházka – 75. Šoukal. Rozhodčí: Kučeřík. ŽK: 2:3. Diváci: 170. Poločas 0:0. Telč: Maštera – J. Všohájek, D. Všohájek, J. Nerad, Procházka - Nechvátal, Smejkal, Kratochvíl, Kadlec – Páral, Jančo (70. Havlík). Měřín: Sysel – Matoušek, Kružík, Doležal, Bublán – Hladík, Šoukal, Kolda, Řezníček – Robotka, Jonáš.

STONAŘOV – PŘIBYSLAVICE 4:3
První poločas byl ze strany domácích výborný, nakonec z něj ale bylo jen hubené jednobranké vedení, i když šancí si Stonařov vytvořil nespočet. Hned v první minutě měl dvě tutovky za sebou Příhoda, ale ani jednou neuspěl. Tentýž hráč tak skóre otevřel až po Kubelkově přihrávce v 18. minutě. Pak kopal Příhoda roh a hlavičkou zvýšil Kozojed na 2:0. Hosté hrozili jen ze standardních situací, a z jedné také udeřili, když proměnil penaltu Růžička.
Ve druhé půlce začali domácí opět aktivně, ale i další šance vyzněly doprázdna. A tak přišlo náhodné vyrovnání, o které se Stonařovští postarali sami. Pak se hra začala kouskovat, rozdávaly se karty, ale také padaly góly. Kubík prošel až k šestnáctce a vrátil Stonařovu vedení. V 77. minutě po chybné rozehrávce srovnal Hruška, ale hned po rozehrání využil nekoncentrovanosti zadáků Příhoda a zápas rozhodl.
Góly: 18. a 77. Příhoda, 26. Kozojed, 66. Kubík - 33. Růžička (PK), 60. vlastní, 77. Hruška. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 3:3. Diváci: 60. Poločas 2:1. Stonařov: Měrtl – Čumpl, Kubelka (46. D. Urbánek), Příhoda, Kubík – Lang, Nešpor, Kozojed, Škrdla – Sobotka, Nykrmajer (80. Z. Urbánek). Přibyslavice: Svoboda – Carda (85. J. Karafiát), John (63. Kučera), M. Karafiát, Hruška – Picmaus, Samek, Matějek, Polovčík – Palát, Růžička (66. Jež).

STUDENEC – KNĚŽICE 6:5
Studenec své poslední domácí utkání v nejnižší krajské soutěži nezačal dobře. Hosty poslal do vedení už ve 2. minutě Krupica. Kněžice přidaly do konce úvodní půlhodiny další tři branky po přímočarých akcích, které postupně zakončili Mrkvica, M. Kříž a podruhé skóroval Krupica. První střelecký pokus mezi tyče zrealizoval paradoxně brankář Pěnčík z vlastní půle. Hostitelé se probudili až ve 36. minutě, kdy snížili J. Strnad a ještě do přestávky přidal branku Holoubek. Jenže Kněžicím vrátil gólem do šatny tříbrankové vedení Mrkvica.
Mužstvo z Třebíčska si ale na druhý poločas přichystalo velký obrat. Ten zahájil už ve 49. minutě Dufek. Vzápětí dokonal hattrick J. Strnad a bylo srovnáno. Domácí měli proti opařenému soupeři další čtyři šance, které však nevyužili. Studenec vsítil rozhodující gól i bez vyloučeného Nejedlého, když rozhodl o třech bodech v 82. minutě Tretera.
Góly: 36., 55. a 60. J. Strnad (třetí z PK), 42. Holoubek, 49. Dufek, 82. Tretera – 2. a 30. Krupica, 12. a 44. Mrkvica, 26. M. Kříž. Rozhodčí Šula. ŽK 5:5. ČK: 1:0 (74. Nejedlý). Diváci 80. Poločas: 2:5. Studenec: Pěnčík - Tretera, P. Strnad, J. Strnad, Holoubek, K. Mrňa, Nováček, Kryštof, Nejedlý, Dufek, M. Mrňa. Střídali: Vrba, Kučerňák, Komárek. Kněžice: Hauser - Krupica, J. Kříž, Sobotka, Diviš, Vlček, Jurka, Uher, Mrkvica, Indra, M. Kříž. Střídali: Svoboda, Zelenka, Salát.

Autor: Vít Brabec, Redakce

8.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

I sociální demokraté sledovali výsledky voleb společně.
18

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.