Jihlavská „devatenáctka“ jela do metropole v dobré náladě, protože minulou středu dokázala doma porazit Brno. „Oni byli lepší, kvalitnější v práci s míčem, ale my jsme celkem fungovali směrem dozadu, a když jsme potřebovali, podržel nás vynikající Lancman. Byl to takový kolektivní výkon,“ vrátil se k vítězství 2:0 trenér Kamil Průša.

Na tu ale jeho tým o víkendu nenavázal. Slavia na svém hřišti vyhrála i třetí zápas, tentokrát 5:2. „Jeli jsme tam pokusit se něco urvat, ale věděli jsme o kvalitách domácích. Ti to dokázali, byli od začátku aktivní, my jsme byli ustrašení a bojácní,“ nastiňuje Průša, jehož tým přitom první poločas výsledkově zvládl. Prohrával jen 2:3.

Ve druhé části ale Pražané žádné drama nepřipustili. „Mají velké množství individualit, s obrovským sebevědomím, celá levá strana Slavie byla nad naše síly,“ uznal kouč. „My si z toho musíme odnést to, že pokora ano, ale nesmíme se bát. Teď se musíme co nejlépe připravit na sobotu a Pardubice. Nechci říkat, že musíme, ale uděláme vše proto, abychom to výsledkově zvládli, a byl bych i osobně rád, abychom to zvládli i herně,“ dodává Kamil Průša.

Mladší dorostenci v Praze vyfasovali ještě větší výprask. Prohráli 0:6. „Kluci sehráli utkání tak trochu proti výběru republiky, a pro všechny naše hráče to musí být motivace, hrát s takovým soupeřem, který jim ukázal, kam až se ten fotbal může posunout,“ říká trenér jihlavské U17 Michal Vávra, jehož tým držel nadějný výsledek 0:2 do 75. minuty, pak se domácí roztříleli. „Oni prostřídali, a to, co tam poslali, bylo snad ještě lepší než ti, kteří hráli. Ale i přes ten výsledek má náš výkon vzestupnou tendenci a pro mě je pozitivní zjištění, že někteří mohou naskočit a hrát i na jiných pozicích,“ dodává kouč jihlavských mladíků.