LIGA DOROSTU U19

JIHLAVA– SPARTA PRAHA 0:3

Po čtvrthodině domácí chybovali, vyrobili faul před vápnem a Konopásek přesnou střelou přes zeď otevřel skóre. Vysočina se i nadále soustředila na defenzivu a čekala na brejky. Těch ovšem moc neměla. Do pološancí se dostali jen Šrámek s Malatou, jenže vyrovnat nedokázali.

Druhá půlka byla podobná. Hosté tvořili hru a Vysočina čekala na šanci. „Doufali jsme, že se nám povede nějaká akce nebo si pomůžeme standardkou. Měli jsme tam dobrou pasáž,“ říká trenér Jihlavy Kamil Průša. Jenže Růžička si po rychlém kontru vylámal zuby na gólmanovi, a Merlo pálil těsně vedle. Sparta byla úspěšnější. Po rohovém kopu a odraženém míči se prosadil Hložek a konečnou podobu výsledku dal v závěru Šimáček.

„My jsme to už více otevírali a oni toho využili. Soupeř to byl těžký a kvalitní, ale řekl bych, že jsme podali dobrý lepší než ve Zlíně. Byli jsme organizovanější, lépe vyplňovali střed hřiště a do velkých šancí jsme Spartu nepouštěli. Výsledek 3:0 je myslím až moc krutý, ale už čtvrtý zápas jsme nedali gól. To mě děsí nejvíce,“ říká kouč.

Góly: 18. Konopásek, 73. Hložek, 86. Šimáček. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Jihlava: Lancman – Merlo, Pojezný, Havlín, Svoboda, Lokvenc (82. Točík), Křivánek, Šrámek (77. Svoboda), Růžička, Malata, Ritter (78. Trnka).

JIHLAVA– SPARTA PRAHA 1:5

Pražané to v první půlce rozhodně neměli snadné. Favorit musel čelit odvážné hře domácích, kterým se povedlo záhy poté, co inkasovali, udeřit. Dobře sehraná křídelní akce Fily a Němečka, který nacentroval před branku, skončilau Saviho, ten se pověsil do vzduchu a hlavou nedal Tůmovi šanci. „Byla to akce, kterou nacvičujeme v tréninku,“ potěšilo trenéra domácí Vysočiny Michala Vávru. „První poločas jsme drželi krok, určitě i co se týče kondice. Kluci měli odhodlání,“ doplnil spokojeně.

I ve druhé části se obraz hry neměnil. V úvodu Jihlavští dál byli vyrovnaným soupeřem. „Do 65. minuty jsme stíhali, ale pak oni protřídali, a my v tu chvíli už nemohli konkurovat. Kluci byli unavení, a z toho pramenily chyby,“ nastiňuje Vávra rozhodující fázi zápasu, v níž Sparta dominovala a přidala další čtyři góly.

Góly: 29. Savi - 27. Sejk, 67. Žížala, 84. Schánělec, 87. Šilhart, 89. Vacek. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Poločas 1:1. Jihlava: Šenkýř - Fila (68. Jiroušek), Vacek (31. Jiránek), Schudeiwa, Luňáček, Trinh (73. Pavlík), Savi, Novotný (83. Hlaváč), Franěk (59. Došek), Šimon, Němeček.

1. Sparta Praha 10 9 0 1 45:11 27
2. Slavia Praha 9 9 0 0 36:3 27
3. Plzeň 9 8 0 1 26:13 23
4. Ostrava 9 7 0 2 36:24 21
5. Brno 9 5 0 4 28:12 15
6. Olomouc 10 5 0 5 18:19 15
7. Pardubice 9 5 0 4 15:16 15
8. Příbram 9 4 0 5 26:31 13