Tři kola před koncem drží FC Vysočina stále tříbodový náskok na Baník Sokolov. Ale mohlo být ještě veseleji. Nebýt několika zbytečných domácích ztrát, včetně té poslední, středeční. Právě remíza se Sokolovem 1:1 nedovoluje zatím Jihlavanům nabýt většího klidu před hektickým finišem.

Vysočině přitom vše nahrávalo do karet. Opět jí perfektně vyšel nástup do utkání, po devíti minutách šla do vedení. „Náš začátek byl opravdu dobrý," potvrzuje autor branky Marek Jungr. „Ale potom jsem Sokolov dostali do hry. Oni chodili z našich nepovedených standardek do brejků. Po jednom z nich získali roh a vyrovnali," vzdychal jihlavský záložník. „Po vyrovnání už to byl jen samý souboj, fotbalové to moc nebylo," uznal Jungr.

Po obrátce stran nejprve ještě chvíli zlobil Sokolov, ale poté začal sázet na úpornou obranu. Jihlava tak opticky měla více ze hry, ale nic z toho nezískala. „Sice jsme častěji drželi míč, ale kromě jedné šance jsme si nic nevypracovali," mávl rukou Jungr.

Ohromnou šanci měl Michal Veselý. Téměř sám u tyče sokolovské svatyně ale mířil mimo. K rozhodující brance v tomto okamžiku mnoho nechybělo. „Pár centimetrů," pousmál se Veselý. „Udělal jsem dva kroky dopředu, abych se dostal před obránce. Ten centr byl ale trošku tečovaný, takže letěl o kousek dál. Musel jsem se pro míč vracet a už to bylo těžké. Ale samozřejmě, dát se to dalo. Škoda."

A pro Vysočinu mohlo být ještě hůře. V devadesáté minutě vypálil tvrdě pod břevno Vondráček. Blažek bravurním zákrokem zachránil týmu alespoň bod. „To byla obrovská šance," litoval hostující kouč Aleš Jindra. „Pro nás ale bylo v utkání klíčové, že jsme rychle zareagovali vyrovnáním na vedoucí branku Jihlavy," dodal spokojeně.

Jeho domácí protějšek se po zápase mračil. „Vyrovnání nám svázalo nohy," uvedl Roman Pivarník. „Vytvořili jsme si v utkání celou řadu standardních situací, ale zahrávali jsme je špatně. Chtěli jsme vyhrát, mohli jsme tak být na devadesát procent už postupujícím celkem. To se bohužel nepodařilo."

Z první pětice druholigových týmů ale ve středu nevyhrál nikdo, což hráče Vysočiny po utkání trošku uklidňovalo. „Naštěstí ostatní výsledky nic nového neznamenají, takže je to, jakoby se tento zápas nehrál. Bohužel Sokolov má s námi lepší vzájemný zápas, ale pořád máme na ně náskok," věří v úspěšný konec sezony Michal Veselý.