JEMNICKO - OKŘÍŠKY 5:3

Už v deváté minutě domácí František Kříž otevřel skóre. Ovšem zanedlouho se projevila bolest jemnického týmu, kterou je špatná hra v defenzivě, což Okříšky v rozmezí dvou minut potrestaly. Skóre otočili Kotrba s Valentou. Ještě do přestávky však byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Ivo Večeřa.

Po změně stran hostitelé dokázali zásluhou Tomáše Krejči vyrovnat. O sedm minut později na 3:2 zvýšil Radek Obrdlík, domácí měli více ze hry a navíc se po brutálním faulu pod sprchy poroučel hostující Valenta.

Ovšem Okříšky nadále hrozily z brejků. V 71. minutě domácí sice zvýšili na 5:2, ale za nedlouho po fatální chybě obrany v pokutovém území nechtěně fauloval brankář Růžička, a byl vyloučen. Z následné penalty snížil Jaroslav Jůza, ale to bylo ze strany hostí vše, a tak si Jemnicko první vítězství vzít nenechalo.

Góly:
9. Kříž, 53. Krejča, 60. Obrdlík, 68. Čech, 71. Cech - 16. Kotrba, 18. Valenta, 78. Jůza (PK).
Rozhodčí:
Laštůvka.
ŽK: 2:3. ČK: 1:2 (77. Růžička - 31. Večeřa, 74. Valenta).
Poločas: 1:2.
Jemnicko: Růžička - J. Kincl (75. Vaňura), Kříž, Obrdlík, Sevelda (77. P. Kincl) - Anděl (70. Vaculín), Morkus, Z. Kincl, Čech - Krejča, Cech.
Okříšky: Vejmelka - Tekal, Jančok, Zeman, Široký (62. Voda), Valenta, Jůza, Kotrba (71. Dočkal), Malý, Večeřa, Tůma (59. Rampír).
Nejlepší hráči: Krejča, Čech - Kotrba.

TŘEBÍČ B - ST. ŘÍŠE 1:4

Hosté měli od úvodních minut více ze hry, ale skóre se měnilo až ve 32. minutě, kdy se po přetaženém centru prosadil Hradil. „Rozhodující bylo, že jsme dali první gól,“ popisuje trenér Staré Říše Luděk Kovačík.

Střelec prvního gólu se znova prosadil i o čtyři minuty později, když jej kolmou přihrávkou za obranu vysunul Rychtecký. Třebíčští si ještě do přestávky po centru hostujícího Rychteckého dali vlastní gól.

Po změně stran staroříšský Rudolf Hradil zkompletoval hattrick. Domácí se ke slovu dostali až v 74. minutě, kdy Roman Durajka z pokutového kopu jen výsledek zkorigoval.

„Z naší strany to bylo kvalitní utkání, hlavně v prvním poločase. Chtěli jsme hrát naši hru, a to se nám podařilo,“ hodnotí staroříšský kouč.

Góly:
74. Durajka (PK) - 32., 36. a 48. Hradil, 40. vlastní.
Rozhodčí: Sojka.
ŽK: 2:2.
Diváci: 130. Poločas: 0:3.
Třebíč B:
Hradecký - Žák (57. Malý), Kolman, Křivánek, Tůma - Sedláček (46. Kaňka), Linhart, Durajka, Macháček, Novotný (65. Parkan) - Řezáč.
Stará Říše: Neuman - Brnický, Hekerle, Merhaut, Procházka - Hradil, Tichánek (60. Kouba), Pazderník (85. Pokorný), Kratochvíl - Rygl, Rychtecký (90. Žák).
Nejlepší hráči: Hradil, Rychtecký, Hekerle.

VRCHOVINA - M. BUDĚJOVICE 3:0

V Novém Městě začali lépe hosté. To dokumentoval Marek Černý, který postupoval sám na Adamce, ten však jeho sólo bravurně zneškodnil. Vrchovina je na začátku sezony produktivní, což dokumentovala akce Buchty, kterou angličanem přetavil ve vedení Zedníček. To domácí nakoplo a po standardce mířil těsně vedle hlavou Lastovička. Budějovice se nevzdávaly, v další šanci musel opět zasahovat výborný Adamec. Rozhodnutí přišlo ve druhém poločase. Buchta byl ve vápně faulován a Zedníček se z penalty nemýlil. Stejný hráč poté z malého vápna nabil Šustáčkovi a ten levačkou zvýšil na rozdíl třídy.

Góly: 19. a 48. Zedníček (druhá z PK), 49. O. Šustáček.
Rozhodčí: Bína.
ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (54. Bratrů).
Diváci: 250.
Poločas: 1:0.
Vrchovina: Adamec - Škorpík (70. Němeček), Wolker, Laštovička, V. Fagula - O. Šustáček, Oros, K. Skalník, Kalich - Zedníček (72. Bukáček), Buchta (76. Mužátko).
M. Budějovice: Klouda - Novotný, Veselý, Pařízek, Krejčí - Buďa (66. Pevný, 85. Povolný), Bratrů, Marek Černý, Škoda - Michal Černý, Karásek (66. Putyera).
Nejlepší hráči: Zedníček, Laštovička - Karásek.

HUMPOLEC - HARTVÍKOVICE 3:0

Domácí nastoupili se třemi útočníky a dostali soupeře pod tlak. V prvních dvaceti minutách však nevyužili tři šance. Hosté potom vyrovnali hru, nejvíce hrozili po standardních situacích. Po změně stran dokonce mohli jít do vedení, ale Humpolec zachránila tyč. Potom už se hrálo podle domácích not a ve 49. minutě dostal míč do sítě šťastně ramenem Holoubek. Hosty zlomil druhý gól z penalty, proti které protestovali. „Vyhráli jsme zaslouženě, ukázali jsme větší touhu po vítězství,“ uvádí humpolecký trenér Josef Soural.

Góly: 49. a 75. Holoubek, 73. Černík (PK).
Rozhodčí: Fabeš,
ŽK: 2:2.
Diváci: 200.
Poločas: 0:0.
Humpolec: Kříž - Kameš, Pecha, Černík, Hes - Hlaváč, Jeřábek (81. Keller), Nermut - Paťha (79. Honzárek), Holoubek (78. Beránek) - Staněk.
Hartvíkovice: Prokeš - Heres, Outrata, Záviška, Zedníček - Hošek (88. Kopuletý), Kubala, Ryšánek (84. Sýkora), Mozol - Duša, Beneš.
Nejlepší hráči: Paťha, Hes, Holoubek.

POLNÁ - VELKÁ BÍTEŠ 5:0

Domácí, kteří chtěli odčinit porážku 0:4 na hřišti Havlíčkova Brodu, začali velice aktivně a hosty hned od začátku dostali pod tlak. Do poločasu byl stav 3:0 pro Polnou, když se trefila po krásných kombinačních akcích. V úvodu druhého poločasu si svěřenci trenéra Hauberta vybrali slabší desetiminutovku, kdy se Velká Bíteš dostala do hry. Brzy ale opět opratě převzali do svých rukou a v 68. a v 78. minutě se trefili střídající Krčál a Tomas. Domácí pak ještě měli dvě další šance, ale ukazatel skóre se už neměnil.

Góly:
9. a 35. Kovář, 17. Kaplan, 68. Krčál, 78. Tomas.
Rozhodčí: Jurka.
ŽK: 2:2.
Diváci: 380.
Poločas: 3:0.
Polná: Skočdopole - Urbánek, Martl, Frolda, Takacs (77. Kratochvíl) - Matula (20. Krčál), Kovář, Holas, Lávka (72. Tomas) - Kaplan, Adamec.
V. Bíteš: M. Pelán - Horký, Burian, Nekuda, Pohl - J. Pelán, Loup, Dvořák (52. Kopáček), Buchta - Pokorný, Škorpík.

PACOV - HERÁLEC 1:1

Hosté překvapili velmi dobrým nástupem, během deseti minut měli dvě dobré šance. Domácí se oklepali po dvaceti minutách, ale Vejsada ani Kubů skórem pohnout nedokázali. Ve vyrovnaném druhém poločase to dlouho vypadalo na bezbrankovou remízu. Teprve v 74. minutě se hostům vydařil brejk a Pátek je střelou z hranice vápna dostal do vedení. Následoval velký nápor Pacova, který po nepřehledné situaci v šestnáctce vedl k vyrovnání.

Góly: 84. vlastní - 74. Pátek.
Rozhodčí: Kliner.
ŽK: 1:2.
Diváci: 350.
Pacov: Basík - Vejsada, Praveček, Kerouš, Přibyl - Vlach, Hrobský (64. Rybčák), Zíka (78. Pivovarník), Kokeš (52. Šlechta) - Bujdak, Kubů.
Herálec: Koubek - Ganabjak, J. Stojan, Paclík, Filipský - Kříž, Pátek, Král (80. Vašák), Kuchta - Mašek, L. Stojan (90. Huňáček).
Nejlepší hráči: Praveček - Koubek, Pátek.

ŽDÍREC – JAROMĚŘICE 4:3

Ve Ždírci se hrálo utkání bez obran, diváci viděli sedm gólů, z toho šest v prvním poločase. Ždírec pokaždé inkasoval po chybách. Už ve 3. minutě dostal hosty do vedení Kalay, vzápětí však srovnal Kolouch na 1:1. V 18. minutě však znova vedly Jaroměřice zásluhou Paula. Jenže v rozmezí dvou minut Šnobl s Novotným výsledek otočili na 3:2. Jenže před odchodem do šaten Jaroměřice srovnaly.

Druhý poločas už tolik gólů nepřinesl. Ždírec rozhodl o svém vítězství v 74. minutě, když ve skrumáži po standardní situaci se nejlépe orientoval Kolouch a rozhodl o třech bodech pro Dekoru. „Pro diváky to byl atraktivní duel, pro trenéry to však bylo infarktové,“ poznamenal trenér Ždírce Marek Štukhejl.

Góly: 4. a 74. Kolouch, 27. Šnobl, 28. Novotný – 3. a 44. Kalay, 18. Paul.
Rozhodčí: Straka.
ŽK: 2:4.
Poločas: 3:3.
Ždírec nad Doubravou: Tomášek – Kučera, Čalkovský, Klupka, Carda – Horáček, Novotný, Smejkal, Šnobl – Kolouch, Hanousek (90. Souček).
Jaroměřice: Pisk – Pokorný, T. Brabenec (30. Miča), J. Brabenec, Paul, Dusík, Vybíral, Novotný, Kalay, Svoboda, Novotný (81. Karásek).
Nejlepší hráči: Šnobl, Kolouch – Kalay.

Příští kolo: Jaroměřice n. R. - Hartvíkovice, Okříšky – Humpolec, M. Budějovice – Jemnicko, Stará Říše – Vrchovina, Herálec (HB) - Třebíč B, Havl. Brod – Pacov, Velká Bíteš - Bystřice n. P., Ždírec n. D. – Polná.