Jeho tým předvedl v domácí premiéře nového divizního ročníku solidní výkon a měl na to, aby i výsledkově navázal na úspěšný vstup a vítězství v Havlíčkově Brodě. Jenže se nenašel střelec, který by Starou Říši spasil.

Tím mohl být Plichta, který se v první půlce dvakrát sám řítil na brankáře Strání, ale ani jednou na něj nevyzrál. Domácí pak horko těžko zachraňovali situaci čtvrt hodiny před koncem, když Nehybaz penalty srovnal na 1:1. Ovšem místo kýženého obratu přišlav nastavení chyba a rozhodující trefa hostů. „Budeme muset koupit nějakého čaroděje na góly. Mužstvo to už ubíjí, protože si vypracujeme spoustu gólových šancí, ale nejsme schopní je proměnit,“ zoufá trenér Luděk Kovačík. „Trénujeme to, ale ten vlčák vepředu musí být trochu v klidu. Střelec musí dávat góly, od toho tam je, a když je dávat nebude, být tam nemusí,“ reaguje kouč na zahazované šance a podotkl, že možná udělá do příštího zápasu nějakou změnu. „Určitě o tom budeme přemýšlet, o jiné alternativě. Ale musíme to nejdříve vyhodnotit, v hlavě zatím nic nemám,“ přidal hned po utkání Kovačík.

Toho potěšil alespoň fakt, jak hráči prahli po bodech. „Kluci se snažili to zvrátit na svou stranu, ve druhé půlce se hrálo na jednu branku, ale nakonec jsme doplatili i na to, že jsme udělali v závěru jednu chybičku,“ krčí rameny trenér. „Za předvedený výkon nemohu hráče kritizovat,“ dodává.