I. LIGA DOROSTU U19

SLOVÁCKO – JIHLAVA 2:3

První poločas byl oboustranně nervózní a takticky hodně svázaný, a Vysočině se moc nepovedl. Nebezpečnější totiž byli domácí, kteří si vytvořili tři solidní příležitosti, kdežto Jihlava měl jen jedinou, ovšem stoprocentní. Jenže Shudeiwa z bezprostřední blízkosti branku Slovácka minul. „Na hráčích bylo vidět, že si uvědomují tíhu utkání, a i když my se to snažili odlehčit, tak se báli hrát,“ říká trenér hostů Kamil Průša. „Byli jsme rádi, že jsme došli do kabin za nerozhodného stavu. Vysvětlili jsme si to, že musíme hrát úplně jinak, protože jinak by byla jen otázka, kdy a kolik gólů dostaneme,“ doplňuje.

Slova trenérů si hráči vzali k srdci, protože druhé dějství mělo jiný náboj, ovšem z obou stran. „Fotbal šel nahoru,“ uznal Průša, kterému ale po dvou minutách muselo být úzko, protože se domácí Švrček prosadil po rohovém kopu. „Nebyli jsme patřičně důrazní, ani na třikrát jsme neodvrátili balonze šestnáctky,“ komentuje první trefu utkání kouč Vysočiny.
Naštěstí pro hosty ale přišla 51. minuta, která vše obrátila k dobrému. „To byl zlomový okamžik, že jsme dokázali takhle brzy vyrovnat. Pomohli jsem si stejnou zbraní,“ poukazuje na roh a přesnou hlavičku Rittera. „To já považuji za to nejdůležitější v utkání,“ doplňuje trenér.

Domácí pak mohli opět udeřit, ale Lancman včasným vyběhnutím své barvy zachránil, a sami pak po zbytečné chybě svého kapitána kapitulovali. „Za hanlivou větu jsme dostali výhodu nepřímého kopu z osmnácti metrů, který jsme perfektně rozehráli a Pojezný se trefil přesně za tyč,“ libuje si nad využitou příležitostí Průša. Za chvilku orazítkoval brankovou konstrukci Ritter, který po chvíli vedení přece jen pojistil po akci vedené středem hřiště a nahrávce T. Svobody. Definitivu výhře mohl dát znovu Ritter, ale přečíslení nevyřešil ideálně. „Chystal Svobodovi, měl být větší chrt,“ tvrdí kouč.

Vysočině se to mohlo nakonec vymstít, protože Křížák v závěru snížil a těsně před koncem hosté přežili další stoprocentní šanci soupeře. „Strachovali jsme se až do závěru. Ve druhé půlce mohlo padnout klidně osm gólů. Ale díky štěstíčku a tomu, že jsme dokázali dát tři góly, jsme si zaslouženě odvezli tři body. Před kluky smekám, byli jsme oproti soupeře mladší. Pro některé to byla velká zkušenost a navíc jsme opustili pásmo sestupu, což nás moc těší. I když víme, jaká práce je před námi, abychom tyto pozice uhájili i na jaře,“ dodává Kamil Průša.

Góly: 47. Švrček, 89. Křížák – 51. a 83. Ritter, 79. Pojezný. Rozhodčí: Antoníček. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas 0:0. Jihlava: Lancman – Pojezný, Fila, Havlín, T. Svoboda – Ritter, Křivánek, Shudeiwa (63. Doležal), Mikuška, Merlo (31. Růžička) – Malata (77. A. Svoboda).

I. LIGA DOROSTU U17

SLOVÁCKO – JIHLAVA 6:0

Zápas mladších dorostenců byl hlavně o jednom hráči, a to byl domácí Kratochvíl. První půlku gólově otevřel i uzavřel, a na začátku té druhé zkompletoval hattrick. To mu ale nestačilo. Po Veleckého brance na 4:0 se postaral o ještě výraznější výhru svého celku. Nakonec se mohl pochlubit pěti trefami do jihlavské branky!

Góly: 8., 41., 56., 67. a 73. Kratochvíl, 53. Velecký. Rozhodčí: Mrázek. Diváci: 50. Poločas 2:0. Jihlava: Šenkýř – Vacek, Trinh, Luňáček, Jiránek – Hlaváč (59. Šimon), Savi, Nehyba, Novotný (46. Jiroušek) – Franěk, Němeček.