I. LIGA DOROSTU U19

JIHLAVA – PARDUBICE 2:1
Úvodní minuty přinesly urputnou, ale účinnou hru pardubických hráčů, kteří se bez ostychu pouštěli do rychlého napadání, byli u míčů dříve a svým důrazem dělali domácím fotbalistům potíže. Odměnou byla Východočechům i vedoucí branka. První roh znamenal první gól. Přesný centr na přední tyč propadl až k Spěvákovi, který ze dvou metrů poslal míč do branky.

Domácí se pak začali více snažit. Po centru ze strany se do míče opřel z voleje Kolčava, ale byl hodně nepřesný. Pak se hrálo deset minut hlavně ve středu hřiště, ani jeden tým nebyl v předfinální fázi přesný. Výjimkou byla jihlavská akce, která skončila na hlavě Sargsyana, ale ani s tou neměl pardubický brankář Hrnčíř výrazné problémy. V závěru se nákop Ločárka snášel nebezpečně na branku hostů, rozvlnil i síť, ale bohužel pro Vysočinu z té horní části.

Druhý poločas začal pro domácí báječně a hodně šťastně. Balon, který mířil do šestnáctky, mohl v klidu chytit gólman, jenže jeden ze stoperů měl tu samou myšlenku, s Hrnčířem se srazil, a Čermák měl snadnou práci poslat ho do odkryté svatyně – 1:1.

Tento moment zápas vlastně rozhodl. Do té doby solidní hra Pardubic se rozpadla, a navrch začala mít Vysočina. V 52. minutě se po přímém kopu pořádně protáhl gólman hostů, který vzápětí zlikvidoval i nebezpečnou dorážku Svobody. Ovšem za dalších deset minut už Jihlavští slavili! Sargsyan přehodil stopera, nabíhající Mašić si všiml, že Hrnčíř je venku z branky, a pohodlně ho přehodil – 2:1.

Pak se začalo hrát více od podlahy a ve středu hřiště bylo k vidění několik nekompromisních soubojů. Rozhodčí Stehlík vytáhl i pár žlutých karet. Akce volající po gólu ale nepřicházely.
Čekal se tedy závěrečný tlak Pardubic, které poslaly na hrot vysoké hráče, ovšem s nakopávanými míči si defenziva Vysočiny poradila. Jistý byl i Pokorný mezi třemi tyčemi. Domácím se v 82. minutě naskytla i dobrá možnost výhru pojistit, ale po rychlém brejku na Besedův centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Nic to ale neměnilo na tom, že Jihlava získala velmi důležité tři body. Naopak Pardubice se po porážce propadly na dno tabulky!

Góly: 47. Čermák, 63. Mašić – 12. Spěvák. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:2. Diváci: 74. Poločas 0:1. Jihlava U19: Pokorný – Kafoněk (57. Průša), Kolčava, Beseda, Svoboda (57. Vašíček), Ločárek (89. Vrzal), Sargsyan (72. Smejkal), Vitásek, Mašič (64. Malár), Vedral, Čermák.

Ostatní výsledky 24. kola: Liberec – Olomouc 0:2, Slovácko – Slavia 1:1, Opava – Zlín 3:1, Příbram – Bohemians 3:0, Sparta Praha – Ostrava 0:1, Hr. Králové – Karviná 2:1, Brno – Jablonec 5:0. Předehrávka 37. kola: Sparta Praha – Příbram 10:2.

1. Sparta 25 21 2 2 103:25 65
2. Příbram 26 13 5 8 57:39 44
3. Brno 26 14 1 11 45:39 43
4. Hr. Králové 26 10 12 4 43:34 42
5. Ostrava 25 12 3 10 48:40 39
6. Teplice 24 11 5 8 38:39 38
7. JIHLAVA 26 10 7 9 32:35 37
8. Slovácko 25 10 6 9 38:35 36