Po neúspěšném lanaření Petra Knakala má Vysočina v hledáčku další prvoligovou posilu. Jméno je ale zatím přísně utajeno. „Jednáme s prvoligovým klubem. Vše je na dobré cestě. Ale zatím nic není na papíře, takže konkrétní nebudu,“ řekl včera sportovní manažer FC Vysočina Zdeněk Šmýd.

Zároveň ale naznačil, že by k úspěšnému dotažení mohlo dojít už dnes. „Byl bych jedině rád. V současné situaci je posílení obrany nezbytností,“ potvrdil jihlavský trenér Luboš Zákostelský.

Nucené změny totiž hýbají celou sestavou. Střední záložník Theodor GebreSelassie se musel stáhnout do obrany. Vzniká tak mezera ve středové řadě. Ale to není jediný problém. Peter Šedivý, který přišel ze Sigmy Olomouc, na stoperovi zatím dost tápe. „Jeho výkony rozhodně nejsou podle přestav. Je to ale také o aklimatizaci,“ tvrdí kouč .

Musí počítat i s variantou, že se dovést případnou posilu nepodaří. Do tréninkového procesu tak povolal tři hráče juniorky. S áčkem nyní trénuji obránci Květoslav Havránek s Danielem Nešporem a záložník Jiří Chlup. „Zatím mají za sebou jen jeden trénink, ale měli by se s námi připravovat i dál. Zatím se na post stopera solidně jeví Havránek,“ prozradil Zákostelský.