Stejně jako před týdnem znovu suverénně triumfovali jihlavští fotbalisté. Slovácko porazili jednoznačně 4:0!

Utkání se však zdaleka nevyvíjelo tak jednoznačně jako před sedmi dny s Brnem. První půle byla vyrovnaná a každý tým, jak se říká, střídavě tahal za pilu.

Příležitostí měly oba celky rovněž dost, ale prostor mezi tyčemi najít nedokázaly. Největší příležitost prvního dějství měl ve 39. minutě hradišťský Reinberk, který z levé strany postupoval osamoceně na Hanuše, ovšem jihlavský gólman jeho pokus vyrazil na roh. Z něj vzápětí mohl skórovat Trousil, naštěstí pro Vysočinu nemířil přesně.

Novinku přinesla sestava jihlavských fotbalistů pro druhý poločas, když nevystřídali všichni hráči. Na svém postu zůstal stoper Kopic, který se tak těšil i v Deníku avizované důvěře kouče Komňackého. A i on se mohl radovat z brzké branky svého týmu. Hned ve 46. minutě z pravé strany odcentroval Vaculík a Kosak míč napálil přímo k tyči 1:0.

Sotva se hráči Slovácka mohli vzpamatovat, když inkasovali podruhé. Jejich síť napnul Vašíček, který zužitkoval „olomockou" kombinaci s Tomečkem.

Jihlava začala duelu kralovat, svého soupeře přišpendlila před jeho branku, ale především Jungr dokazoval, co všechno se dá ve fotbale zahodit. A tak se zmíněný hráč proměnil v nahrávače. Z pravé strany nahrál novicovi v sestavě Vaněčkovi, který z voleje rozhodl o vítězi duelu. Čtvrt hodiny před koncem si ten samý hráč naběhl na přihrávku Rady mezi stopery a dal výsledku punc jednoznačnosti.

Soupeř už mohl jenom snížit v závěru, ale Blažek si bravurně poradil s Hlúpikovým pokusem.

Jihlavští fotbalisté tak potvrdili svoji vedoucí pozici ve skupině a v sobotu proti Znojmu v přímém souboji budou bojovat o postup do finálových bojů.

JIHLAVA - SLOVÁCKO 4:0
Góly: 46. Kosak, 49. Vašíček, 66. a 75. Vaněček. Rozhodčí: Plesar Pelikán, Hanáková. ŽK: Masopust Trousil. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Jihlava 1. poločas: Hanuš Marek, Šourek, Kopic, Josl Karlík, Kučera Masopust, Ovseannicov, Tomeček Kroupa.
2. poločas: Blažek Gabriel, Tlustý, Kopic, Leibl Jungr, Rada Vaculík, Vašíček, Kosak Vaněček.