Povedená sobota. Po prolomení bodového tabu v Ostravě se podobný kousek povedl fotbalistům Vysočiny i po čtrnácti dnech v Teplicích. Na tamních Stínadlech jihlavští fotbalisté setnuli domácího favorita a překvapivě přivezli domů vítězství. Už třetí z posledních čtyř zápasů!

Třikrát ve své ligové historii vyrazila Vysočina na ligu do Teplic. Celkem inkasovala v těchto zápasech deset branek, nezískala ani bod. „Dostávali jsme tady čtyřku, jezdili domů jako spráskaní psi. Teď jsme to konečně zlomili," culil se po utkání záložník Tomáš Kučera.

K radosti měl Kučera ještě o důvod víc. Na výhře se podílel brankou, která navíc byla doslova výstavní. V šedesáté sedmé minutě se k němu z domácího čtverce odrazil míč, který parádně z voleje napálil k tyči Grigarovy branky.

Jihlavští si tak podruhé v utkání vzali na svoji stranu vedení. „V lize jsem takovou branku nedal," měl hned jasno Kučera. „Možná v dorostu nebo dřív jsem nějaký podobný vstřelil, ale v lize to byla určitě nejhezčí branka."

Hosté sice i podruhé jednobrankový náskok ztratili, přesto jeli domů zvesela. Mešanovič šest minut před koncem duelu rozhodl o spravedlivém výsledku.

Vysočina totiž vývoj zápasu až na ojedinělé pasáže kontrolovala, v obraně pracovala spolehlivě, i když individuálními chybami dvakrát tým inkasoval. „Věděli jsme, jak těžký soupeř nás čeká. I vzhledem k tomu jsme si stanovili určitou taktiku, která nám vyšla, a podařilo se nám v Teplicích vyhrát," vysvětlil základy výhry Kučera.

Chyby totiž vyráběly i Teplice. Další dva góly inkasovaly do prázdné brány. Nejprve obrana domácích nestačila pokrýt brejk hostů a dorážejícího Kukoľa, poté daroval vítězný zásah Mešanovičovi domácí brankář Grigar.

Kučera si dokáže představit, jak mu asi po fatálním kiksu bylo. „Já spíš gólmana domácích lituji. Nám to sice pomohlo získat tři body, ale takový kiks nepřeji nikomu," kolegiálně na dálku chlácholil zkušeného gólmana.