Ten nakonec ve druhém poločase do duelu zasáhl a finální přihrávkou se podílel na rozhodující první brance duelu.

Jedenadvacetiletý ofenzivní záložník odehrál v Uherském Hradišti přes čtyřicet zápasů v nejvyšší soutěži, za mládežnické reprezentační výběry odehrál sedmadvacet střetnutí. „Jakubův příchod jsme se snažili držet v utajení,“ připustil trenér Radim Kučera po utkání.

Pod dojmem marného dobývání vítkovického valu ho trenéři poslali už v 57. minutě na hrací plochu. A dobře udělali! Svoji první akci v jihlavském dresu sice notně pokazil, ale poté ve vápně našel Klobásu, který konečně skóroval. „První dotyk s míčem se mi moc nepovedl,“ pousmál se Rezek při rozhovoru pro klubový web. „Ale jsem rád, že hned tou druhou jsem mohl přihrát na gól a můj první zápas za Jihlavu jsme zvládli za tři body.“

Vysočina tak má i zásluhou utajované posily za sebou povedený vstup do sezony. Po dvou kolech má čtyři body, dosud neinkasovala a hned na začátku se vyšvihla do čela druholigového pořadí.

Nejdůležitější ale je, že hra týmu se každou odehranou minutou zlepšuje, kádr je nadějně sestaven a má všechny předpoklady k ataku nejvyšších příček soutěže. „Po příchodu Rezka disponujeme dravějším týmem, což dokumentují i další nováčci Pavlík, Fortelný nebo Smejkal. Zároveň však tyto mladíky potřebujeme na hřišti usměrňovat, což naštěstí zajišťují Vaculík, Zoubele či Tlustý,“ pochvaluje si Kučera.

Nejvyšší ambice Vysočiny sdílí i Rezek: „Jihlava je pro mě ligový tým. Chci pomoci vrátit ji tam, kam patří.“