Velký Beranov se chystal v neděli na fotbalový svátek, který měla podpořit pouť, a tím pádem i větší návštěva. Na hřišti se sešly takřka tři stovky fanoušků, kteří se těšili na duel mezi domácími a o tři soutěže výše hrajícím Slavojem Polná.

A v prvních dvaceti minutách rozdíl znát takřka nebyl. „Bylo od nich sympatické, že nezalezli a po zisku balonu chtěli hrát aktivně a ohrozit naši branku. Z naší strany to bylo rozhárané a domácí tam měli po našich ztrátách spoustu brejků, hrozilo, že dvakrát inkasujeme,“ uznal polenský trenér Michal Lovětínský, jehož svěřenci měli štěstí, že se Beranovští svých gólových příležitostí zalekli. „Na začátku to vypadalo dobře, paradoxně první dvě šance jsme měli my, ale bohužel jsme je neproměnili,“ reaguje kouč Kamil Eliáš.

Vizualizace nového domova v Telči.
Na okraji Telče pomalu roste nový domov pro seniory. Otevření se odkládá

To diviznímu sokovi stačil jeden rychlý a úspěšný výpad, který dal ráz celému duelu. Od 20. minuty už byl na hřišti jen jeden tým, který určoval tempo a dával góly. „My se uklidnili, víc jsme si věřili na balonu a i těch ztrát tam bylo méně,“ potěšilo Lovětínského, že favorit nenechal nic náhodě a do poločasu skóroval čtyřikrát.

Navíc za výhrou si šel stylem, který čekal málokdo. Druhý poločas jasně ukázal rozdíl tří soutěží, trénovanosti, a velkou roli hrála psychika. Hráči Slavoje stoupali každou povedenou akcí nahoru, fotbalistům Beranova se nedařilo nic, a okének v obraně byla spousta. „Mě Polná překvapila neskutečným výkonem. Vydrželi celých devadesát minut hrát v pohybu, a já se přiznám, že jsem nepředpokládal, že tam bude takový rozdíl. Hráli jsme s podobnými soupeři, ale takové nasazení jsem od divizního týmu neviděl. To fyzično se projevili v plné nahotě. My jsme kluky varovali, aby zůstali koncentrovaní, ale ta zvadlost a únava tam byla hrozně vidět. Prostě jsme odpadli a já smekám před soupeřem, že hrál hladově celý zápas, na góly a odmakal to. Ti kluci vypadají opravdu dobře,“ uznal Kamil Eliáš.

Slavoj si naopak nedělní odpoledne, ačkoliv bylo veliké horko, užil. Střelci v čele s čtyřgólovými Válkem a Urbánkem měli prostě nabito. „Ve druhé půlce bylo hrozně vidět, že už na nás nestačí, a ten výsledek byl asi až moc krutý. Ale rozdíl tří soutěží musí být někde vidět, a my jsme byli velmi produktivní. Takřka co šance, tak to byl gól. Oni si ale jeden také zasloužili,“ říká Michal Lovětínský. „Je pravda, že dávali krásné branky, trefovali to nechytatelně a našeho gólmana vyřadili ze hry,“ doplňuje jeho protějšek. „Ale já na kluky rozhodně nejsem naštvaný. První poločas jsme neodehráli špatně,“ říká Eliáš, kterému chyběl kompletně celý útok, a do hry se tak museli zapojit mladíci.

Polná jde tedy po suverénním výkonu dál, v 1. kole MOL Cupu vyzve divizního nováčka z Humpolce.

Meteostanice dobrovolného pozorovatele Petra Janouška.
Tropy Vysočinu neopustí. Mírně se ochladí až od pondělí