A není se čemu divit. Na jaře hraje lépe Třešť, která svou pohodu přenesla i do sledovaného nedělního domácího derby s Telčí. „Jsem rád, že jsme to derby zvládli. Kluci to odehráli dobře, je znát, že mají v hlavách, že se jim daří. Hlavně v první půlce hráli dobře. Soupeře jsme k ničemu nepustili,“ pochválil svůj tým trenér vítězného celku František Cvach. „Měli jsme tam několik šancí, které jsme ale nevyužili. Naštěstí jsme si pomohli standardkami. Dali jsme dva góly z rohu,“ doplnil.

Trenér Telče si naopak na bránění standardních situací postěžoval. „Většinou to zvládáme. Dostáváme z toho málo gólů, ale teď to nevyšlo. Ten druhý gól mě ani nemrzí, tam byl dobrý náběh, trefil to dobře. Spíš je škoda toho prvního. Když zvedne nohu skoro nad hlavu a má čas, to se nesmí stávat. Tam musí být hráč,“ ví Josef Jančo, který tušil, že ve druhé půlce bude těžké dohánět dvoubrankové manko.

Navíc druhá půlka se zvrhla v urputný boj, a o jedinou trefu se postaral z penalty třešťský Krejčí. „To spadlo do průměrné kopané, to nebyl ani fotbal. Začal tam být samý souboj a fauly,“ postěžoval si František Cvach, že početná divácká kulisa, a hlavně fotbaloví fajnšmekři, si na nedělním mači moc nepochutnali. „Až na konci, kdy oni prostřídali ty své klíčové hráče, jsme je začali zase přehrávat. Oni odešli fyzicky, už nás ani neohrozili,“ říká kouč Třeště a dodává: „Trochu mě zaskočilo, že nám přijeli hlavně nakopat. Zkusili to na nás takhle, ale když jsme kombinovali, byli jsme jasně lepší. Musím pochválit celé mužstvo za předvedený výkon.“

V Telči naopak řešili hodně pádů domácích hráčů při soubojích. „Nehratelné to nebylo, také jsme tam měli šance, ale prostě ona Třešť hraje takový styl, že její hráči v každém souboji naskakují a řvou. Sudí jim to navíc polykali, a všichni se začali zajímat spíš o ně. Nebyla koncentrace, a v tu chvíli jsme si nebyli schopní ani nahrát,“ tvrdí Josef Jančo, který ale uznal, že domácí byli lepší. „Asi si zasloužili vyhrát,“ dodal.