Jihlava sice neprohrála už čtyři zápasy v řadě, na Pardubicku ji ale nečeká nic jednoduchého. Chrudimští jako nováček bojují od úvodních kol o holý druholigový život. Momentálně mají na čtrnácté pozici jen bod náskoku před sestupovými příčkami.

Také MFK má na jaře za sebou čtyřzápasovou sérii bez prohry, jenže poslední dva duely mu opět nevyšly. Prohrál s Vítkovicemi i derby v Hradci Králové.

Vysočina první vzájemný duel s Chrudimí na podzim na domácí půdě vyhrála 2:0, ale přesvědčila se, že nováček je těžkým protivníkem. O to více na svém stadionu. Vždyť na něm na podzim vyřadil z poháru i prvoligovou Mladou Boleslav! „V domácím prostředí je Chrudim velice silná,“ souhlasí asistent jihlavského trenéra Josef Mucha. „Na hřišti má blízko k fanouškům a těží z jejich podpory. Disponuje řadou vysokých hráčů, je silná ve vzduchu. Věříme, že fotbalově duel zvládneme a prosadíme se kombinační hrou,“ dodává Mucha.

Trenéři Vysočiny v posledních úspěšných duelech nalezli stabilní kostru základní sestavy a věří, že jejich svěřenci protáhnou úspěšnou sérii. „Změny v sestavě přesto nelze vyloučit. Odvíjet se mohou i od zdravotního stavu hráčů,“ naznačuje možné drobné změny asistent.

Dobrou zprávou je rovněž návrat zkušeného stopera Petra Tlustého do tréninkového procesu. „Ale do ligového utkání ještě není připraven,“ doplnil Mucha.

Kolo bylo rozehráno ve čtvrtek v Třinci. Nejbližší pronásledovatel Vysočiny, Hradec Králové, v něm po remíze 2:2 znovu klopýtl a Jihlavané tak mají v Chrudimi dobrou šanci znovu odskočit v tabulce a přiblížit se vysněné baráži o postup.