V sezoně 2018/2019 skončila Vysočina poslední v nejvyšší soutěži starších dorostenců, a tím pádem se musela poroučet o patro níž. Jasná vize kluby byla, co nejdříve se mezi elitu vrátit. Myšlenka pěkná, o tom žádná, a možná by to vyšlo, kdyby nepřišla pandemie koronaviru, která už dvě možnosti zmařila.

Jihlavský výběr to měl v obou ročnících rozjeté solidně, nicméně smířit se musel s černým scénářem a anulováním výsledků. „Litovat toho, že jsme ztratili další rok dorostenecké ligy, protože se odehrálo devět zápasů, je nesmysl. To ztratil každý,“ hlásí smířeně manažer mládeže FKM Vysočina Josef Morkus. „Spíš mě mrzí, že budeme třetím rokem hrát jen Moravkoslezskou ligu, a že jsme ztratili další rok, který jsme mohli hrát v nejvyšší soutěži,“ doplnil.

Nicméně plány zůstávají stejné. Jihlava chce mezi dorosteneckou smetánku, a tedy i v příštím ročníku vyhlásí jasný cíl, kterým je postup. Už teď se proto řeší posuny hráčů a kádry pro příští sezonu. „Teď jen čekáme, až vydají termínovou listinu, abychom to mohli naplánovat detailněji. Trénovat se dá už normálně, a pokud bude možnost hrát, určitě nějaké zápasy absolvujeme,“ dodává Morkus.