Zlínu, který kvůli účasti v evropském poháru před sezonou výrazně posílil o zkušené borce, se letos v lize vůbec nedaří.
Po velmi průměrném podzimu se na jaře trápí, získal dosud pouhé čtyři body, a na jedenácté příčce má na dvanáctou Vysočinu pouze bod náskoku.

Pátečnímu soupeři Jihlavy zatím nepomohla výměna trenéra Páníka za Vlastimila Petrželu, ani senzační výhra v Praze nad Slavií. „Zlín hrál na Slavii velmi dobře. K zodpovědnému výkonu a touze uspět ho nabudil brzy vstřelený gól,“ varuje před utkáním domácí asistent trenéra Michal Šmarda.

Jenže v minulém kole Jihomoravané padli doma s posledním Baníkem Ostrava, který nově vede - právě Bohumil Páník… „Proti Baníku odehráli domácí kvalitní první poločas. Byli v pohybu, agresivní a ukázali svoji fotbalovost,“ vypozoroval Šmarda.

Prohra s Baníkem je na jaře, kromě starostí o holý ligový život, jediné, co oba soupeře spojuje. Vysočina totiž v tomto kalendářním roce hraje nepoměrně lepší fotbal, získala už třináct bodů, a po krátkém dvouzápasovém výpadku odvezla před týdnem z půdy třetí Olomouce velmi cenný bod za remízu 1:1.

Kvůli ztrátě z podzimu jsou ale Jihlavané nadále akutně ohroženi sestupem. Proto je pro ně nadcházející duel extrémně důležitý. „Pomalu se blíží konec ligového ročníku a před námi už není mnoho zápasů,“ uvědomuje si Šmarda. „Na utkání proti Zlínu se musíme všichni zvlášť dobře připravit a udělat maximum pro vítězství. Konečně domácí duel nesehrajeme v mrazivém počasí, tudíž věříme, že nás v tomto velmi důležitém zápase přijdou v hojném počtu podpořit a povzbudit diváci. Budeme je moc potřebovat.“

Hráči Vysočiny touží po revanši vlastnímu publiku, které příliš nepotěšili ve svém posledním domácím vystoupení. V něm podlehli skvělému Jablonci 0:4, když nestíhali bránit především rychlonohé krajní hráče Jovoviče a Masopusta.

Z krajů hrozí velké nebezpečí i od Zlína, kde nastupují Vukadinovič a Holzer. „Jsou velice rychlí a nebezpečení, stejně jako další hráči Ekpai nebo Traoré, na hrotu dobře pracuje Vyhnal,“ varuje Šmarda a vyzdvihuje i další hráče protivníka: „Důležitou roli v týmu hrají zkušení gólman Zlámal a středopolař Jiráček.“

Utkání Jihlava - Zlín má výkop v 18 hodin.