Přehnanými ambicemi se nováček z Jihlavy ale neohání. „Já myslím, že bude šest soupeřů, kteří budou silní. To bude Sparta, Slavia, Olomouc, Ostrava, Brno a Plzeň. Ti se budou rvát o titul. Z těch zbývajících budu věřit, že jsem na tom výkonnostně stejně,“ míní trenér Kamil Průša, jehož tým v prvních čtyřech kolech narazí právě na trojlístek papírových favoritů. „To budou abnormálně těžké zápasy. K nim máme obrovský respekt, jejich sílu známe,“ tvrdí kouč o Plzni, Brnu a Slavii.

Právě proto se výběr Vysočiny soustředí na sobotní úvodní domácí zápas s Mladou Boleslaví. „V týdnu trochu ubereme, abychom to vyladili a kluci byli v plné síle. V generálce se Senicí na mě působili unaveným dojmem, ale mohlo to být počasím,“ říká Kamil Průša. „Víme, že v lize budou všechny zápasy těžké, ale všechnu energii soustředíme hlavně na zápas s Boleslaví. Extra informace o ní nemáme, ale je to výkonnostně stejný protivník jako my. V tom utkání mohou rozhodovat maličkosti a my uděláme vše pro to, abychom vyhráli,“ má jasno Průša. „Když budeme všichni zdraví, z reprezentačního srazu se nám vrátí Adam Ritter, který by nám měl pomoci ve hře dopředu, tak věřím tomu, že to zvládneme. O to lehčeji by se nám pak jelo do Plzně, která mohutně posílila,“ doplňuje.

Sestavu pro premiéru v nejvyšší soutěži už má takřka vyřešenou. „Hlavu mi trochu zamotal mladičký Shudeiwa, který odehrál generálku velmi dobře, a skvěle to zvládl i brankář Lancman. Jediný otazník visí nad útočníkem, tam se stále rozhodujeme,“ reaguje kouč.

A jakým herním stylem se vlastně jeho tým bude chtítv lize prezentovat? „Budeme se soustředit na výborné bránění, kde sice máme nedostatky, ale na těch zapracujeme. A budeme spoléhat na protiútoky. Není to tak, že bychom se báli, ale záměrně si to místo u soupeřů budeme vytvářet, pak musí následovat rychlá přihrávka za obranu a hra po stranách,“ odkrývá taktiku Kamil Průša, který odhalil i cíl. „Určitě udržet a uchovat soutěž pro následující ročníky. Jít do ní s pokorou, ale i důvěrou, že to zvládneme. Směrem dopředu sílu máme, směrem dozadu to musíme zlepšovat,“ uzavírá trenér.