Nedělní, pro domácí veledůležitý zápas s bedřichovským Sokolem, přitom Kostelec nezačal vůbec dobře. „První poločas byli hosté jednoznačně lepší. Na nás jako by dopadl tlak toho utkání o záchranu, nehráli jsme dobře. Oni byli lepší na balonu, aktivnější a zaslouženě šli do vedení. A to mohlo být po půlce klidně hotovo, protože oni měli další šance, které nedali. My se do žádné stoprocentní nedostali,“ nastínil kouč David Votava a uznal, že první půlka byla ze strany jeho týmu špatná.

I proto bylo v kabině o poločase dusno. „Bylo tam hodně živo. Řekli jsme si, že takhle bychom o záchranu hrát neměli,“ komentuje trenér, který na hřiště poslal Gabrhela, a ten kosteleckou hru rozhýbal. „Ve druhé půlce jsme už byli aktivnější,“ těšilo Votavu, a hlavně byl rád, že Zadražil vyrovnal.

Pak si ale vzali hosté vedení zpět. „Naštěstí jsme po tom gólu převzali iniciativu a Gabrhel srovnal,“ ulevil si Votava, jehož tým byl v tu chvíli znovu ve hře a na dosah bodům. Ty nakonec získal tři, protože deset minut před koncem dokonal obrat Čekal!

Bedřichov tak odjel s nepořízenou a Kostelec mohl slavit důležité vítězství. „Druhá půlka byla z naší strany obrovská vůle a srdíčko. Za to si to kluci zasloužili, i když jsme nebyli lepší,“ uznává Votava, který je ale rád, že jeho hráči šli důležité výhře už v týdnu naproti. „Měli jsme tři tréninky, oni makali, v pátek ve velkém dešti a větru to odtrénovali bez řečí, a dnes (v neděli – pozn. red.) se jim to vrátilo,“ mne si ruce. „A mně možná poslali do Pacova pěšky,“ doplnil o perličku.
Pokud totiž Kostelec bude mít už v sobotu jistotu záchrany, udělá si trenér pořádný výšlap. Absolvovat by musel něco kolem 50 km!

Fotbalisté Stonařova (v červeném) si v neděli bez problémů poradili s rezervou Rantířova. Vyhráli tam 7:2.
OBRAZEM: Stonařov postup stále zvažuje

Ale to musí Třešť obrat o body chotěbořskou rezervu, jen pak bude záchrana Kostelce jistá. „Už tento víkend nám Třešť pomohla, že porazila Mírovku, stejně tak i Dobronín, který vyhrál nad Chotěboří, za to jim děkujeme,“ posílá David Votava pozdrav soupeřům z okresu. „A když Třešť neprohraje v sobotu ani v Chotěboři, tak budeme zachráněni a já budu muset jít v neděli na náš zápas do Pacova pěšky,“ odhaluje sázku, kterou uzavřel se svými svěřenci.

Nebude to však pro něj první taková túra. „Po sedmi letech, kdy jsem šel sedm hodin z Luk do Třebíče, tak půjdu do Pacova. A co jsem se díval, tak to bude asi tak na deset hodin, takže budu muset vyjít už ve dvě v noci,“ usmívá se nad možnou „výzvou“ kostelecký trenér.

Ten by byl rád, kdyby to klaplo. I když by ho čekala dlouhá výprava, tak by Kostelec v „átřídní“ premiéře obstál a udržel se. „Já jsem rád, že to kluci zvládli a máme třicet bodů, protože ta situace je teď zamotaná, že by ani ten-hle počet na záchranu stačit nemusel. Proto budu Třešti fandit,“ má jasno David Votava, který ví, že ho v tomto případě čeká „peklo“. „Bude to o vůli a morálce. Mám už nachystanou i čelovku, ale pak bych nejspíš šel jen na tribunu, sedl si a jen se koukal,“ směje se.

Ilustrační foto.
Budou vybíhat sjezdovku v Lukách