Na takový výsledek by si nevsadil určitě nikdo, alespoň ne v 9. minutě, kdy Jemnicko vedlo už o dvě branky! „I když jsme se připravovali na to, že musíme zachytit začátek zápasu, že na nás domácí vlítnou, tak se nám vůbec nepovedl," lamentoval kouč Třeště Zbyněk Peštál.

V tu chvíli se někteří z diváků těšili na kanonádu, která nakonec k vidění byla, ale o další góly se překvapivě starali hlavně hráči hostujícího celku. „Vypadalo to na jednoznačný průběh, ale oni polevili, nejspíš si mysleli, že zápas je hotový, a my se tím dostali do hry," pokračuje v hodnocení sobotního mače Peštál, jehož tým snížil Marešovým proměněným pokutovým kopem. „Penalta nám pomohla, a to měl Herkner ještě dvě tutovky," říká kouč hostů. „Proměnil až tu třetí, ale vyřešil to zkušeně," poukazuje trenér na individuální akci mladíčka Třeště, který po slalomu mezi hráči poslal míč přesně k tyči a srovnal na 2:2.

A to nebylo do poločasu vše. Třešť skóre otočila úplně, díky Krejčího trefě. „Pomohl nám i třetí gól před přestávkou. Od desáté minuty to byl super poločas. Myslím, že jsme je zaskočili," doplňuje Peštál.
Tomu ale bylo jasné, že ve druhé půlce to nebude lehké udržet stav 3:2 a naděje na nečekaný zisk bodů, či bodu. „Začali nás mačkat, tlačili se před branku a nevyužili několik šancí. Několikrát nás podržel Kousal, který vystřídal zraněného Peštu, nebo netrefili domácí branku," uznává kouč hostů, že Jemnicko bylo blízko k vyrovnání.

Ale místo toho přišla druhá penalta a Mareš byl opět neomylný. „To bylo parádní, že to znovu proměnil," těšilo Peštála, jehož tým ale přece jen potřetí inkasoval. „V tu chvíli jsme věděli, že nás čeká krušná půlhodina. Taky nás mačkali, měli šance, ale na druhou stranu, i my jsme měli dva nebezpečné brejky, které jsme mohli dotáhnout. Ale nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce, za což jsme strašně rádi. Kluky musím pochválit," smeká kouč před výkonem svého týmu.
Třešť tak ještě boj o záchranu nevzdává. „My jsme to určitě nezabalili a já doufám, že jsme neřekli poslední slovo, a tahle výhra nás nakopne. V Jemnicku jsme ukázali, že venku se nám daří, a to chceme potvrdit i v Jaroměřicích, se kterými hrajeme příště," dodává Zbyněk Peštál.