I. A TŘÍDA – SK. A
KOSTELEC – SVĚTLÁ 1:6
Domácím se v okleštěné sestavě povedlo hosty zaskočit. Vavroušek poslal svůj tým do vedení. Jenže Světelší dlouho neotáleli a udeřili také. Novák srovnal, a zaskočené Kostelecké pak ještě více vykolejil zkušený Křikava, který dokonal bleskový obrat. Ve druhé půlce už to byla záležitost jediného týmu. Zkušený výběr hostů diktoval tempo hry a trestal další hrubky domácích. Skóre tak zaslouženě narůstalo ve prospěch hostů, kteří si na Jihlavsku otevřeli střelnici. „Jen třicet minut se Světlou hrát nelze. Místo toho, abychom po prvním gólu opařeného soupeře nechali u vody, tak jsme mu nabídli individuálními chybami vyrovnání, a vzápětí vedoucí branku. Ve druhé půlce jsme už neexistovali, oni si s námi dělali, co chtěli. Ale kluky bych za to nechtěl hanět, protože se stala hlavně kolektivní chyba, a to si musíme vyříkat,“ dodává trenér Kostelce David Votava.

Góly: 27. Vavroušek – 29. Novák, 31. Křikava, 60. Pohnětal, 72. Krajanský, 74. Rezek, 82. Šimek. Rozhodčí: Rosický. Bez ŽK. Divci: 59. Poločas 1:2. Kostelec: Novák – Kružík, Procházka, Lapeš, Vavroušek (64. Neděla) – Doležal, Hrubeš, Flégr (83. Duben), Sekan (79. Ohnsorg) – Čekal, Tomášek.

H. BOROVÁ – TELČ 0:2
Domácí zápas fotbalistům Havlíčkovy Borové vůbec nevyšel. Do šancí se nedostávali, naopak dvě defenzivní chyby soupeř potrestal. „Podali jsme hodně podprůměrný výkon. Góly jsme soupeři nabídli. Kluci na hřišti neplní to, co si řekneme. Chybí jim herní zodpovědnost. Ve druhém poločase jsme soupeře sice zatlačili, ale nestojí to ani za řeč. Do šance jsme se nedostali,“ smutnil borovský trenér František Polák.

Góly: 14. Nechvátal, 29. Fortelný. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 2:4. Diváci: 77. Poločas: 0:2. Telč: Vašina – Kudláček, Všohájek, Smejkal, Nosek – Nechvátal (61. Kadlec), Páral, Fortelný, Beňo – Havlík (82. Stránský), Klobas (66. Kujal).

DOBRONÍN – TŘEŠŤ 5:3
Domácí rozehráli derby parádně. Hned v úvodu několik šancí sice zahodili, ale mrzet je to nemuselo, protože výborného Kousala v hostující brance v 13. minutě překonal Smejkal. Poté využil parádní přihrávku Svobody kanonýr Tomáš Sedláček, a na 3:0 zvýšil po rohu neomylně hlavičkující Cink. Hosté se pak osmělili a nastřelili tyčku, ale místo snížení přišla čtvrtá rána od domácích, o kterou se postaral po autovém vhazování a šikovném přenechání míče od Smejkala znovu Tomáš Sedláček.

Zdálo se být rozhodnuto, ale s tím se hráči Třeště zřejmě nechtěli smířit. Jako první překonal Babínka Krejčí, a když pak domácím nevyšly dva brejky, v rozmezí 70. a 72. minuty zadělal na velké drama Rod, který snížil na rozdíl jediné branky! Vyrovnání viselo na vlásku, ale hosté senzační dotahovanou do bodového konce nedotáhli. Proti byl v 85. minutě dobronínský Pospíchal, který pečetil výhru svého týmu.

Góly: 13. Smejkal, 18. a 40. T. Sedláček, 27. Cink, 85. Pospíchal – 54. Krejčí, 70. a 72. Rod. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 4:1. Diváci: 100. Poločas 4:0. Dobronín: Babínek – Štefko, L. Sedláček, Cink, Macek – Smejkal, Novotný, Pospíchal, Svoboda – Chramosta, T. Sedláček. Třešť: Kousal – Ivan, Bláha, Lupač, Nechvátal – Lacina, Lovětínský, Gutwald, Krejčí – Rod, P. Svoboda.

H. BROD B – BEDŘICHOV 1:2
První poločas byl na obě strany vyrovnaný, domácí si vytvořili dvě slibné šance, ale obrana Bedřichova byla pozorná. A tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Po změně stran převzali iniciativu brodští fotbalisté, ale několik šancí zahodili. Radovat se mohli až v 58. minutě, kdy přišel centr z pravé strany a Horn hlavičkou otevřel skóre. Jenže pak přišly trestuhodné chyby během dvou minut, a ty stály domácí body. Nejprve hrubou chybu brankáře potrestal Kolman. A poté špatnou rozehrávku Lacina. Brod si ještě šance vytvářel, nastřelil dokonce tyčku, ale branka mu nebyla přána.

Góly: 58. Horn – 76. Kolman, 77. Lacina. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Bedřichov: Šána – Paulík, Mareš, Heřmánek, Vaněk – Janák, Pokorný, Novák – Lacina, Kolman (90. Nestrojil), Poul (70. Neuvirth).

I. A TŘÍDA – SK. B
HERÁLEC – ČERNÍČ 5:0
V prvním poločase měl domácí Herálec více ze hry, ale hosté zlobili dlouhými nakopávanými balony, po nichž se tlačili do soupeřovy šestnáctky. Domácí dostal do vedení ve 27. minutě Cach, který zúročil pěknou nahrávku od Boháče. V poslední minutě prvního dějství se tentýž hráč prosadil krásnou střelou z šestnáctky. Už na rozdíl tří branek po změně stran zvýšil z dálky Forchtsam, kterého pak stejným způsobem napodobil Boháč. Na konečných 5:0 pak svým třetím gólem uzavřel pěkným lobem Cach.

Góly: 27., 45. a 80. Cach, 49. Forchtsam, 58. Boháč. Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 0:0. Diváci: 148. Poločas: 2:0. Černíč: Novák – V. Leitkep, Dokulil (69. Novák), Lojka, Benda, M. Leitkep, Borkovec, Lacina, Novák, Janoušek (78. Jileček), Čermák.