Klid mají pouze v Dobroníně a na Bedřichově, tam si na problémy nezadělali. Zbylých pět výběrů je na tom opačně!

Ve skupině A to vypadá hodně bídně s Lukami nad Jihlavou. „Už je to špatné,“ ví trenér Zdeněk Hlávka, jehož tým sice opět herně o víkendu nepropadl, ale Košeticím odevzdal všechny body. „Takhle to je celé jaro. Domácí nás chválili, že na jaře u nich takový tým ještě nehrál, ale my hrajeme takhle pořád. Jenže soupeřům ty výsledky darujeme sami svými chybami,“ lamentuje kouč. „Nebudeme si nic nalhávat. Prakticky jsme už smíření se sestupem, protože ti soupeři nad námi to urvou,“ dodává Hlávka, jehož tým by musel k senzační záchraně zbylá dvě kola vyhrát, a k tomu by potřeboval prohry Polné B, Pohledu a Havlíčkovi Borové. Právě ta má největší naději na záchranu. Pohled a rezerva Slavoje jsou tam namočení až po uši.

„Situace je kritická celou sezonu. Ty potřebné body jsme měli uhrát s Leštinou, Pohledem a Borovou. Uvidíme, ono to nějak dopadne,“ říkal před týdnem trenér Polné Miroslav Tobolka. To ovšem ještě netušil, že jeho tým prohraje ve Světlé, a s pouhými osmnácti body bude mít po tomto víkendu pramalé šance na záchranu. Ze skupiny A se totiž budou, kvůli pádu minimálně dvou týmů z divize, poroučet hned tři mančafty!

Bohužel ani v I. A třídě skupině B není pohled do tabulky nijak příjemný. Rantířov je poslední, a stejně jako v Lukách musí pouze doufat v zázračnou konstelaci. „Ale my už jsme s tím tak nějak smíření. Už ani ta teorie. Uvidíme, jak to bude nahoře, kolik nakonec bude padat týmů. Pokud celkově šest, tak je to úplně jasné,“ říká trenér Josef Láznička. „Tři, čtyři roky se to tady zachraňovalo na poslední chvíli, a teď už to asi bylo nevyhnutelné. Spělo to k tomu,“ dodává.

Bídně to v posledních týdnech vypadalo i s Telčí a Třeští. Druhý jmenovaný ale dvěma výhrami v řadě utekl hrobníkovi z lopaty, a pokud v jednom ze dvou zbylých kol vyhraje, má účast v příštím ročníku zajištěnou. „Tou výhrou nad Vrchovinou to z nás trochu spadlo. Nebyl to hezký fotbal, a za ty body jsme rádi. Víceméně už by pro nás ty dva zápasy neměly být deprimující a měl by být klid,“ komentuje kouč Třeště Radek Nápravník.

Snažit se naopak musí ještě Telč. Ta si po solidním podzimu nepřipouštěla sestupové peripetie, jenže totálně zpackaným jarem se do nich pořádně zamotala! „Bylo to tím, že nebyli lidi, pořád někdo chyběl. Ale děláme pro to všechno, aby se to zachránilo. Ale ještě to bude těžké. Máme Kouty a Nové Syrovice. Nedá se svítit, musíme bojovat,“ burcuje trenér Telče Josef Jančo k tomu, aby jeho tým minimálně stávající 11. místo v tabulce udržel. Na to se však v závěru sezony budou tlačit i Želetava s Hrotovicemi! Tady určitě visí největší otazník, jestli se Jančovým svěřencům povede „átřídu“ uhájit!