Dva turnaje zpestřily víkendové fotbalové přípravy na nový ročník I. A a I. B tříd. V Černíči se ale domácímu celku ani Telči nepodařilo dostat do boje o zlato, následný duel o bronz ovládla Černíč. Do dalekých Malenic vyrazila na turnaj také Třešť, která se vystřílela v prvním utkání a nakonec dojela na slabou produktivitu. Naopak nabito měli hráči Dobronína i rezervy Slavoje Polná.

TURNAJ ČERNÍČ

ČERNÍČ NONDORF 0:5

Úvodní mač turnaje byl v režii rakouského celku. „Bylo to z naší strany hodně špatné. Cech, Kohout a Janák, to byla obrovská síla dopředu," poukazuje trenér Černíče František Distel na české trio v dresu Nondorfu. „My jsme nezachytávali jejich kontry, oni si to rychle předávali a my nestíhali. A když jsme chtěli hrát, tak individuálně na sebe. Nic víc k tomu nemám," zoufal si kouč.

Poločas 0:3. Černíč: M. Novák V. Leitkep, Lovětínský, Borkovec, Michl Solař, Distel, Čermák, M. Leitkep Anděl, Janoušek (střídali: R. Novák, Jileček, Brom).

TELČ JEMNICKO 1:2

Telč se nezalekla týmu z krajského přeboru a byla mu více než vyrovnaným soupeřem. „Bohužel se to sešlo tak, že jsme neměli ani jednoho gólmana, a to nakonec rozhodlo v náš neprospěch," smutní kouč Telče Josef Jančo, jehož tým byl nebezpečnější a měl více šancí. Jenže skórovat dokázal jen mladý Jančo, a soupeř po dvou šťastných brankách skóre nakonec otočil. „My jsme hráli výborně, kdyby byl v brance normální gólman, ty góly bychom nedostali," dodává Jančo.

Gól: Jančo. Poločas 1:0. Telč: D. Smejkal I Kudláček, Kadlec, D. Všohájek, J. Všohájek Havlík, Beňo, Nechvátal, D. Smejkal II Jančo, Hejda.

O 3. MÍSTO

ČERNÍČ TELČ 1:0

Souboj o bronz se povedl více domácímu výběru. „Měl jsem z toho zápasu strach, protože Telč hrála proti Jemnicku sympaticky a já se bál, abychom nedostali dalšího bůra. Ale poučili jsme se z toho a zahráli jsme dobře," těšilo trenéra Černíče Františka Distela, že jeho svěřenci odčinili výpadek a rivala z Telče porazili gólem Solaře. „Gólman špatně vykopl a on mu to tam vrátil. Myslím si, že funkcionáři byli spokojeni, že jsme porazili Telč, protože šlo o prestiž," dodává Distel. Naopak jeho protějšek, telčský kouč Jančo, chválit nemohl. „My jsme byli hrozní. Nebyli jsme schopní dvakrát po sobě si přihrát. Kluci v té přestávce zatvrdli a nerozběhali to," dodává.

Gól: Solař. Poločas 1:0. Černíč: M. Novák V. Leitkep, Lovětínský, Borkovec, Michl Solař, Distel, Čermák, M. Leitkep Anděl, Janoušek (střídali: R. Novák, Jileček, Brom). Telč: D. Smejkal II Kudláček, Kadlec, D. Všohájek, jiří, Havlík, Beňo, Nechvátal, D. Smejkal I, Jančo, Hejda. (střídali: Matouš, Nosek).

FINÁLE

NONDORF JEMNICKO 4:1

BOHDALOV SLAVOJ POLNÁ B 2:4

Rezerva polenského Slavoje zvládla duel v Bohdalově, i když rozdíl ve skóre prý mohl být daleko větší. „Zápas splnil účel. Jediné, s čím nejsem moc spokojený, je proměňování šancí. Měli jsme jich hodně a některé jsme měli ještě proměnit. Jinak to bylo dobré," hodnotí trenér Slavoje Jan Rychlý.

Góly: Tlačbaba 2, Holub, vlastní. Poločas 1:3. Slavoj Polná B: Rychtecký Jaroš, Mezera, Šorf, Kratochvíl J. Holub, T. Holub, Holas, Diviš Tlačbaba, Kaňka (střídali: Tomas, Rychlý, Dvořák, Jelínek).

HERÁLEC DOBRONÍN 0:5

Dobronín pod vedením nového trenéra Chramosty válí. Tentokrát sestřelil Herálec. „Já jsem spokojený s tím, že jsme udrželi vzadu nulu a nedostali gól. A celkově s výkonem mohu být spokojený, i když tam samozřejmě mezery byly a my na nich musíme zapracovat," komentuje kouč Chramosta.

Góly: Mikšíček (PK), T. Sedláček, Pospíchal, Smejkal, P. Meloun. Poločas 0:3. Dobronín: Kotrba Bořil, Štefko, Laňka, D. Meloun Mikšíček, L. Sedláček, Smejkal, Pospíchal, P. Meloun T. Sedláček.

TURNAJ V MALENICÍCH

Třešť vyrazila v rámci přípravy do Malenic, kde sice měla největší herní kvalitu, ale ve vítězství v turnaji to nedokázala proměnit. O triumf jí připravila bídná koncovka. A to i přesto, že hned v prvním mači deklasovala Šumavské Hoštice. „To byl asi tým z okresu, takový pouťák," říká asistent trenéra a vedoucí týmu Pavel Svoboda.

I zbylá dvě utkání měl jeho tým ve své moci, jenže to tam už tolik nepadalo. „V obou zápasech jsme měli drtivou převahu, a i když jsme hráli se Štěkení chvíli proti deseti, byli jsme lepší. Bohužel jsme ale nebyli schopní dát gól. Jinak to ale byla celkem dobrá příprava. Podali jsme týmový výkon," doplňuje Svoboda.

ŠUMAVSKÉ HOŠTICE TŘEŠŤ 0:8

Góly: Mareš 4, Chalupský a Císař po 2. Poločas 0:4.

ŠTĚKEŇ TŘEŠŤ 1:1

Gól: Kacafírek. ČK: 0:1 (Novotný). Poločas 1:0.

MALENICE TŘEŠŤ 1:1

Gól: Kacafírek. Poločas 0:0. Třešť: Pešta Tausch, Veselý, Novotný, Pěnička Mareš, Chalupský, Vrátil, Šebesta Císař, Kacafírek (Jindřich).