Derby mělo nabídnout zajímavý a atraktivní fotbal. Druhý Dobronín ale herně za hosty z Luk zaostával. „V první půlce měl hru pod kontrolou soupeř. Dostal se i do dvou šancí, ve kterých nás podržel brankář. My jsme moc neběhali," potvrzuje trenér domácích Jan Chramosta. „Byli jsme herně lepší, měli jsme tam i jednu tutovku, kterou jsme nedali," doplňuje jeho protějšek z Luk Zdeněk Hlávka.

Druhá půlka tak byla o tom, kdo dá první gól, ten si s největší pravděpodobností připíše tři body. Dobronín se trochu zvedl, a nakonec ho spasil Tomáš Sedláček. „Oni jen nakopávali míče, nepřehrávali nás. Čekali na tu svou šanci, a kým jiným to proměnili, tím rychlíkem," kroutí hlavou Hlávka nad dvěma trefami dobronínského kanonýra. „My jsme přitom byl dál herně byli lepší, ale je pravda, že šance jsme si nevytvářeli," doplňuje trenér Luk.

I když kouč Dobronína si vybavuje situaci, kdy se mohl lámat chleba a hosté mohli jít do vedení. „Za stavu 0:0 to některý z hráčů zkusil krásně z půlky hřiště, protože viděl, že je gólman z branky. Zaplať Pánbůh, že foukl vítr a branku to přeletělo," dodává Chramosta.

Derby tak skončilo ve prospěch jeho týmu. „Spokojený jsem s body, s výkonem moc ne. Ta minulá porážka s námi zamávala. Pro Luka to je krutá porážka, byli lepší, ale hraje se to na góly. A je příjemné, že se dál držíme u Ledče. Je pořád o co hrát, budou aspoň trochu pod tlakem," potěšilo Jana Chramostu, který vyzdvihl parádní diváckou kulisu. „Hostující fanoušci udělali výborný kotel, ty byli úžasný. Ty je povzbuzovali takovým způsobem, že se musela Luka cítit jako doma.

„Je to škoda, a trochu nespravedlivé. Myslím si, že nevyhrál ten lepší. Dobronín mě herně docela zklamal, od druhého mančaftu jsem čekal víc. Ale oni to tak asi mají nastavené, že čekají na chybu a hrají nakopávané míče. Klukům nemám prakticky co vyčíst, hráli docela dobře," uzavírá loucký kouč Zdeněk Hlávka.