V něm se představí hned dva týmy z Vysočiny. Divizní nováček, FK Pelhřimov, přivítá svého kolegu z Velkého Meziříčí.

„Bereme zápas se vší vážností, ale nepodřizujeme mu všechno. Pro nás bude nejdůležitější první mistrovské utkání s Protivanovem,“ uznal velkomeziříčský kouč Milan Volf, kterému budou chybět dva hráči.

Klub z města pod dálničním mostem jde do zápasu po absolvování osmi tréninkových jednotek, kdy hráči nabírali především kondici. Ovšem motivací jim jistě bude možnost atraktivního soupeře v prvním kole poháru. Tím pro vítěze bude druholigová FC Vysočina. „Je možné, že to pro kluky bude určitá motivace, ale myslím, že při zápase na to myslet nebudou,“ míní Volf.

To jeho soupeř nastoupí k předkolu poháru ve značně kombinované sestavě. Ze základu, který se vytvořil na jaře v krajském přeboru, bude chybět hned šestice hráčů. Trenér Jiří Cerhan nemůže počítat s útočníky Liškou a Krtkem, dále budou scházet Krčil, Kořínek, Čihák a brankář J. Moravec. Ten bude mít v den zápasu jiné a příjemnější povinnosti, vstoupí totiž do svazku manželského.

„Oslabení budeme hodně, ale zápas v žádném případě nevypustíme. Příležitost dostanou hráči širšího kádru a já věřím, že pohár bude pro ně dostečnou motivací, aby potvrdili své kvality. Mají šanci ukázat, že si místo v týmu zaslouží,“ vzkazuje především mladým hráčům trenér Jiří Cerhan. Ten už bude mít k ruce nového asistenta. Stal se jím bývalý hráč Pelhřimova Radek Klap, který loni vedl Ústrašín.