JEŽEK CUP - FINÁLE

V. BERANOV – RAPOTICE 3:2 na pen.

Začátek byl opatrný a na první šanci se čekalo dlouho. Tým z Jihlavska zahrozil po pěkné akci, která skončila u Rostislava Kittlera, ten z hranice vápna orazítkoval břevno. A stejný hráč o dvě minuty později z podobné pozice ztroskotal na brankáři Lašovi. Velký Beranov byl při chuti. Rostislav Kittler poslal míč za obranu, kam si naběhla Miška, ale pálil vysoko nad.

Po půlhodině hry se z ničeho nic dostali ke slovu fotbalisté z Třebíčska, a hned z toho byl gól. Michal Sobotka se dostal před Markoviče a mazáckým lobem otevřel skóre finálového mače. A přišel další šok pro Velkoberanovské. Dvě minuty nato Martin Křenek neudržel nervy na uzdě, v přerušené hře udeřil loktem protihráče, a rozhodčí Fridrichovský vytáhl červenou kartu! Rapotice pak mohly opařeného soupeře potrestat, ale nadějné akce nedotáhly.

A pak si musely oddechnout, protože v 38. minutě i v oslabení mohl Beranov srovnat Matějíček, jenže Laš byl proti. Na druhé straně pak mohl udeřit opět Sobotka, ale jeho střela z dobré pozice šla hodně mimo.

Hned na začátku druhého dějství mohl pojistit vedení Petr Matoušek, ale zkušený kanonýr nedal. Na svěřencích trenéra Eliáše bylo znát odhodlání, takže rapotická obrana v čele s gólmanem Lašem musela být na pozoru. Nicméně výběr z Třebíčska se nakonec dočkal pojistky. Chuť si spravil Petr Matoušek.

Pro fotbalisty Velkého Beranova (v modrobílých dresech) je finále Ježek Cupu vrcholem sezony. Tým z Jihlavska dnešnímu mači podřídil vše.
Pro Velký Beranov je pohár vrcholem sezony

Zdálo se být rozhodnuto, jenže trenéru Eliášovi vyšlo střídání! Jeho syn, který přišel na hřiště až do druhé půlky, se nečekaně postaral o vyrovnání! V 72. minutě prostřelil Laše z úhlu, za šest minut se od něj šťastně odrazil míč až do branky!

Vítěze poháru tak musely určit penalty. Do rozstřelu vstoupil lépe Beranov, jenže své dvougólové vedení nakonec ztratil. Rozhodla až sedmá série, v níž Eliáš dal, a Rapotickým se vyrovnat nepovedlo!

Góly: 72. a 78. Eliáš ml. - 31. Sobotka, 66. P. Matoušek. Rozhodující penalta V. Beranova: Eliáš ml. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (33. Křenek). Diváci: 150. Poločas 0:1. Velký Beranov: Markovič - Kovařík, Neshyba (46. Eliáš ml.), Štumar, Smejkal (71. Ganzwohl) - Miška, Křenek, P. Kittler, R. Kittler - Pokorný, Matějíček (89. Jonáš). Rapotice: T. Laš - Opálka, Švarc, M. Laš, Dvořáček (68. Dobeš) - Zezula, J. Matoušek, Valsa, Škorpík - P. Matoušek, Sobotka.

Fotbalisté Rantířova (v zeleném) nemají na jaře formu, což potvrdil i další domácí nezdar. Velkému Beranovu podlehli 0:3.
Derby nebyly žádné býčí zápasy, říká trenér vítězů Eliáš