Dá se říci, že v tuhle chvíli hraje jihlavské záloze vše do karet.

ZÁCHRANA. Slavit se mohla záchrana bez boje, za což je rád i kouč Michal Veselý. „Samozřejmě je dobře, že se to nedohrávalo a nepadalo se. I když jsme se o to chtěli poprat, a kdyby se stihlo odehrát všech třiadvacet zápasů, myslím, že se s tím dalo něco udělat. Ale kdyby se dohrával jen podzim, bylo by to složité,“ je si vědom nový trenér třetiligových fotbalistů FC Vysočina.

TRÉNINKY. Může se i naplno trénovat. Výjimkou je nadále používání vnitřního zázemí. Času na to, aby se jeho tým na příští sezonu pořádně nachystal, a nehrál v ní druhé housle, je tedy dostatek. „Snad to bude výhoda. Trénujeme pořád a je dobře, že už se teď můžeme připravovat plnohodnotně,“ říká Veselý. „Takhle pojedeme do dvanáctého června, pak dostanou kluci volno a od osmadvacátého června začneme přípravu na novou sezonu. Bude to pět týdnů, což by mělo stačit,“ věří.

Jiří Babínek (vpravo) doufal, že se minimálně podzimní část fotbalové sezony dohraje.
Babínka naštval alibismus. Podzim se mohl v klidu dohrát, tvrdí šéf Sapeli Polná

ZÁPASY. Důležité pro něj i jeho výběr je, že vláda schválila možnost začít hrát přípravné zápasy. „Ještě teď si chceme zahrát. Je lepší se poměřit s někým jiným, než sami mezi sebou na tréninku. Jsme domluvení s Brodem, Ždírcem a Velkým Meziříčím. Uvidíme, jestli to dopadne,“ doplňuje kouč.

KÁDR. Ten zřejmě dozná změn. Už i proto, že z dorostu by mělo přijít hned sedm mladých fotbalistů ročníku 2002. „My to teď budeme ladit. Určitě dáme všem klukům prostor a pokusíme se je do týmu zapracovat. A z toho pak vzejde stávající tým,“ reaguje trenér.

POSILY Z ÁČKA. Veselý však ví, že hodně důležitý bude jiný faktor. „Hodně to bude odvislé od stavu v kádru áčka. Teď na jaře tam byli kluci zdraví, vyhýbala se jim zranění i covid, a v takovém případě by nám mohlo pomáhat klidně pět šest hráčů. To na podzim nevycházelo, posílení nebylo takové, a ten úzká kádr béčka si s tím moc neporadil,“ uzavřel.