MS LIGA ŽEN

JIHLAVA – VÍTKOVICE 7:5

Svěřenkyně jihlavských trenérek Valentové a Pojezné se opět postaraly o pořádnou kanonádu. Tu odstartovala Šanderová, která po půlhodině odpověděla na vyrovnání Fárkové. Dobře hrající Vítkovice ale ještě do poločasu znovu srovnaly krok, z penalty se o to postarala Šimová.

Po změně stran začal hostující výběr zlobit ještě víc, domácí tým nutil k chybám, ze kterých pramenil obrat. Rychlé góly Helekalové a Šimové znamenaly vedení 4:2! V tu chvíli to vypadalo s Jihlavou bledě, než zavelela Poláková. Brzy snížila a po dalších pěti minutách to bylo už nerozhodně! A to nebylo ze strany domácích hráček vše. Netrvalo to dlouho a Stibůrkové napodobila své dvě spoluhráčky, které skórovaly dvakrát po sobě. Díky ní to bylo rázem 6:4 pro Vysočinu. Vítkovické hráčky poté sice snížily Gebauerovou, ale tečku obstaral domácí Macháčková.

„Z pohledu diváků přinesl zápas vše, co fotbal dělá fotbalem. Dvanáct gólů, velké množství šancí, dvakrát otočené skóre a napětí až do posledních minut,“ hodnotí jedna z trenérek Jihlavy Kateřina Valentová. „Z pohledu našeho se nejednalo herně o dobré utkání. Mladý tým z Vítkovic nám nedal žádný prostor ke kombinaci, byl rychlejší, důraznější a dlouho i efektivnější, my byly naopak všude pozdě. V prvním poločase nás podržela skvělým výkonem naše brankářka, ve druhém se nám začaly dařit protiútoky, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Nebyly jsme lepším týmem, holky si však sáhly na dno sil a zvítězily na morál,“ doplnila na webu Vysočiny Valentová.

Góly: 4. a 31. Šanderová, 68. a 73. Poláková, 75. a 83. Stibůrková, 88. Macháčková – 18. Fárková, 40. a 60. Šimová (první z PK), 60. Helekalová, 84. Gebauerová. Rozhodčí: Svoboda. Poločas 2:2. Jihlava: Šefčíková – Lavičková B. (Jelínková), Soukupová, Kutlvašrová, Kadlecová (Paulíčková) – Macháčková, Jůzlová – Fatrdlová (Baráková), Petrašová, Šanderová – Poláková (Stibůrková).

Ostatní výsledky 7. kola: Loděnice – Vsetín 2:5 (2:4), Hodonín – Brušperk 0:3 (0:2), Zlín – Havířov 1:4 (1:4).

1. Havířov 5 3 1 1 31:13 10

2. JIHLAVA 5 3 0 2 19:18 9

3. Zlín 4 3 0 1 7:7 9

4. Hodonín 4 2 0 2 11:11 6

5. Vsetín 5 2 0 3 17:31 6

6. Vítkovice 4 1 1 2 24:22 4

7. Brušperk 4 1 1 2 5:4 4

8. Nové Sady 4 0 4 0 9:9 4