Sladké vítězství. Pět bývalých hráčů a extrenéra Slavie má v současnosti ve svém angažmá FC Vysočina Jihlava. Společně se svými spoluhráči si v neděli večer vychutnali opojný pocit čestné sportovní pomsty.

Jihlava v Praze na Slavii umí. Třikrát ve své historii byla hostem sešívaného klubu, po dvou remízách nyní zvítězila. „Utrpěli jsme zaslouženou porážku," musel po utkání uznat trenér Slavie Alex Pastoor. „V prvním poločase jsme nedokázali zastavovat brejky Jihlavy, v poločase jsme zaslouženě prohrávali 0:1. A byl to ještě dobrý výsledek, který nás udržel v zápase," připustil nizozemský kouč.

Vysočina představila v Edenu své obvyklé zbraně. Precizní obranu a rychlý přechod do útočné fáze. U pomezních čar si přitom vystavěla přímo dálnici, krajní hráči Slavie naprosto nestíhali. „Příliš mnoho našich hráčů zahrálo pod své možnosti," truchlil Pastoor.

Obrat nepřipustili

To jeden z jeho předchůdců na lavičce Slavie Petr Rada se mohl pochopitelně po duelu usmívat: „V prvním poločase jsme hráli dobře a zaslouženě jsme se dostali do vedení. Ve druhém poločase jsme se připravovali na tlak Slavie, ten ale nepřišel," těšilo Radu.

Slavia naopak znovu chybovala, pustila Vysočinu do dvoubrankového vedení. „My jsme stále kontrolovali hru a měli další šance. Kdybychom je vyřešili lépe, mohli jsme se dostat do klidnějšího náskoku. Za stavu 2:0 jsme hráče nabádali k obezřetnosti, měli jsme v paměti, co se tu stalo v minulé sezoně, kdy tady Jihlava vedla 3:0. Kolem sedmdesáté minuty dala Slavia první gól a nakonec to skončilo 3:3," připomněl Rada famózní obrat sešívaných, u kterého sám aktivně na lavičce domácích asistoval.

Když čtvrt hodiny před koncem Smejkal snížil, vzpomínky na toto utkání zesílily. Jihlavští ale tentokráte vedení udrželi. „I když Slavia byla v závěru v tlaku, byli jsme připraveni na dlouhé balony, které nakopávala na Necida. Myslím, že jsme zaslouženě zvítězili, po většinu zápasu jsme byli herně lepší," spokojeně konstatoval Rada.

Na skalpu Slavie se podíleli její bývalí hráči Jan Hanuš a Ondřej Šourek i v Jihlavě hostující slávista Jan Mikula. Na lavičce byl připraven ještě Václav Koloušek, do zápasu nemohl zasáhnout marod Jaromír Blažek.

Hanuš hned po zápase plánoval, že za výhru proti bývalému klubu dá do kabiny odměnu. „Půjdeme společně s trenérem na večeři a já ještě něco donesu do šatny, nějaké občerstvení," usmál se Hanuš, který několika podařenými zákroky významně přispěl k výhře.

Vysočina je v tabulce na devátém místě a čekají ji dva zápasy v domácím prostředí, kde letos ještě nevyhrála. „Ale mančaft prokázal, že svoji sílu má. Věřím, že ji prodá konečně i doma," uzavřel duel Petr Rada.