Aprílová koleda. Specialisty na pondělní dohrávky se pomalu stávají jihlavští fotbalisté. Původně měli v pondělí hrát s Mladou Boleslaví (duel se kvůli sněhu dohrával až v sobotu), v dalším domácím duelu nastoupí proti Brnu rovněž až po víkendu. A mezi tím? Ano, také na Velikonoční pondělí budou hráči FC Vysočina v akci. Představí se v důležitém záchranářském duelu na stadionu Baníku Ostrava.

Jedná se o letošní poslední vystoupení Jihlavy na stadionu některého z moravských rivalů. Dosud z nich domů nepřivezla ani bod. Takže by bylo na čase tuto trudnou bilanci změnit.

Vysočině se vůbec venku příliš nedaří. Naposledy bodovala 26. října na Dukle, tedy více než před pěti měsíci…

Trenéra Františka Komňackého však „nějaké" statistiky příliš netrápí. „Tyto duely nelze nijak spojovat, jde o souhru okolností," říká jihlavský kouč. „Nicméně je pravdou, že naše venkovní výkony jsou podstatně horší než ty domácí. Na stadionech soupeřů nám chybí větší sebevědomí, odvaha a vůle po lepším výsledku," přiznává.

Vrací se trestanci

Naposledy si Jihlava přivezla tříbrankovou nakládačku z Olomouce. „Věřím, že se brzy dočkáme zlepšení," dodává Komňacký. „Už v poháru na Spartě, ale i v Olomouci, dokud jsme hráli v kompletním počtu, naše výkony jisté zlepšení naznačily. Nebyly optimální, ale hráči si dokázali, že jsou venku schopní slušných výkonů. Do Ostravy rozhodně nepojedeme v roli odevzdaných velikonočních beránků. Chceme být nebezpeční a nevracet se domů bez bodového zisku," plánuje Komňacký.

Jihlavský trenér má konečně také trošku příjemnější problémy se sestavou. Uvažuje, zda ponechat vítěznou sestavu z duelu s Mladou Boleslaví, či využít služeb omilostněných defenzivních hráčů Marka a Karlíka. „O sestavě intenzivně přemýšlím," přiznává trenér. „Jsme v poměrně příjemné situaci, kdy jsme dokázali zvítězit v posledním utkání, máme prakticky vyprázdněnou marodku a navíc se do sestavy mohou vrátit dva fotbalisté po karetním trestu," připomíná kouč.

Definitivní jedenáctku tak najde asi až těsně před duelem. „Je dobře, že máme solidní výběr hráčů a několik složení jedenáctky. Rozhodnu se podle tréninků, které jsou ještě před námi. Na sestavě, která uspěla proti Mladé Boleslavi, lpět pravděpodobně nebudeme. Je dost možné, že v ní dojde ke změnám," naznačuje Komňacký.