Důležitý zápas. Utkání Vysočiny na stadionu Slovácka bude pro oba protivníky klíčový. Oba týmy se netají tím, že jejich prioritou je záchrana v soutěži, a skalp rivala v tomto boji hodně vítězi pomůže.

Oba celky v minulém kole prohrály. Vysočina vůbec poprvé doma padla s Jabloncem, Slovácko neustálo přestřelku v Liberci. Zatímco Vysočina doma prohrála poprvé, tým ze Starého Města už vyšel na svém stadionu naprázdno třikrát. Navíc Slovácko inkasuje hodně branek.

To by mohlo Vysočině vyhovovat, její střelecká produktivita je solidní, až právě proti Jablonci vyšel tým z Jihlavy poprvé naprázdno. Trenér Komňacký však nadále nemůže počítat se svým nejlepším snajprem – Stanislavem Teclem. „Situace na naší marodce se nezměnila," prozrazuje František Komňacký. „Dlouhodobě jsou zranění Koloušek, Tecl a Gabriel. Otazník se navíc vznáší nad startem Oberta, který nedohrál duel s Jabloncem." Jedinou pozitivní zprávou je tak skutečnost, že po karetním trestu bude k dispozici Karol Karlík.

Jihlavští pojedou na jih Moravy v bojovné náladě, kterou nezkazil ani poslední nepříznivý výsledek. „Atmosféra v mančaftu je v pořádku. Neutrpěli jsme těžkou porážku, navíc jsme podlehli lídrovi tabulky a týmu, který venku porazil řadu jiných celků," potvrdil kouč.

„Z porážky jsme nedělali tragédii a důkladně jsme si rozebrali chyby, kterých se hráči dopustili. Musí si z nich vzít poučení a už je neopakovat. Do nadcházejících zápasů musí jít s ještě větší vůlí a touhou po úspěchu," burcuje Komňacký.

Trenér Vysočiny pojede v sobotu do známého prostředí, Slovácko trénoval čtyři roky. „Člověk se vždy těší na místa, kde působil a prožil období, které pro daný klub bylo poměrně úspěšné," netají příjemné pocity. „Tehdy se Staré Město, potažmo Slovácko, etablovalo na prvoligové scéně. Už však uplynulo hodně vody a za tu dobu se výrazně proměnilo vedení klubu, trenéři i hráčský kádr. Dnes už jsem mnohem více Jihlavákem než Staroměšťákem, a v sobotu se svým týmem uděláme maximum pro bodový zisk."

V cestě ale bude stát bojovně naladěný protivník. „S příchodem kouče Habance se výkonnost týmu otočila, zvedl se herně a začal i sbírat body. Čeká nás zkušené mužstvo, se kterým jen tak něco neotřese. Hrají velmi dobrý fotbal a v nadcházejícím zápase jsou favority. My se však nechceme vracet bez bodového zisku, do konce podzimu si musíme vytvořit co nejlepší pozici před jarními odvetami," věří v bodový import Komňacký.