Nula. Bez vstřelené branky i bodu se vracejí jihlavští fotbalisté z ligové dohrávky v Ostravě. Rozhodnutí o výsledku přinesla pětatřicátá minuta a dorážka domácího Fantiše. Vysočina zůstává v tabulce devátá, Baník poskočil na desátou příčku.

Jihlava vyrukovala na Baník s hodně defenzivní sestavou, ale překvapivě začala aktivněji. Prvních deset minut bylo pod její režií, náznaky rodících se šancí ve vápně Ostravy však gólovou úrodu nepřinesly.

Postupem času se osmělil i Baník a hosté najednou nevěděli, kam dříve skočit. Domácí měli více ze hry, dostávali se i do šancí, když například Milosavljeva se Soukupem na poslední chvíli vychytal Blažek.

Štěstíčko na straně Vysočiny však nestálo dlouho. Ve 35. minutě obrana zblokovala Milosavljevovu střelu jen k Fantišovi, a ten přesnou střelou k tyči otevřel skóre 1:0.

Vysočina se snažila hrozit z brejků, ale do vážnější akce se nedostala. V poločasové přestávce tak měla jednobrankové manko. „O gól jsme si koledovali, Baník šel zaslouženě do vedení," uznal trenér Vysočiny František Komňacký.

Do druhého dějství nastoupil na hrací plochu špílmachr Koloušek a ihned převzal taktovku hry. Jeho přesně provedený přímý kop ale poslal hlavou Karlík nad, tamtéž mířil Koloušek při svém pokusu levačkou.

Na aktivitu hostí se nemohl dívat do té doby, s výjimkou žlutého zákroku na Vaculíka, spíše nevýrazný Baroš, který však v dobré pozici přehodil s Blažkem i jeho branku.

Jihlavané přesto opticky diktovali vývoj hry, vypracovali si územní převahu, ale se zakončením byli stále na štíru. Za zaznamenání stojí snad jen Šimonkův pokus, který Bárta nadvakrát lapil. „Druhá půle byla z naší strany o něco lepší, ale žádnou vyloženou šanci jsme si nevytvořili. Mám z našeho výkonu špatný pocit a během zápasu mě napadaly nejrůznější myšlenky," uvedl Komňacký, kterého svěřenci hodně dopálili: „Prohrát můžeme, ale tuto prohru beru jako ostudu Jihlavy. Bez ohledu na to, že Baník hrál s nasazením a touhou, podali jsme zvlášť v první půli hanebný výkon, za který jsem se styděl."

Baníkovci se zaměřili na hájení svého náskoku, na polovině Jihlavy se nebezpečně pokoušel o cosi znovu jen Baroš, jehož přímý kop však hosté srazili na roh. V závěru dvakrát zahrozil pokusy o brejk Kukec, nic z toho však rovněž nebylo.

A protože se hráči Vysočiny nezmohli na nějaký výraznější závěrečný finiš, odjížděli domů z utkání s protivníkem, který toho rovněž příliš nepředvedl, bez bodu. „S výkonem nejsem vůbec spokojený. Kvituji jen tři body důležité pro udržení v lize," pronesl po utkání trenér Baníku Martin Pulpit.

Vysočina tak po čtyřech zápasech vyšla střelecky i bodově naprázdno. Už v pátek čeká Jihlavu další duel, ve kterém budou na Letné hosty pražské Sparty.