Vysočina nabírá do podpalubí své ligové bárky čím dál tím více vody. Na palubě však nad problémy, alespoň navenek, přivírají oči.

Produkce čtrnácti vyvolených hráčů jihlavského celku byla zcela nepovedená. Daleko horší však byl přístup drtivé většiny nastoupivších. Že by se z trávníku prášilo od kmitajících kopaček? To rozhodně ne.

Jihlava nyní žije především hokejovou baráží. Srovnání pátečního hokeje a sobotní kopané mělo jednoznačného vítěze. Duklu.

Ta, i přes dvakrát ztracené vedení, jednou dokonce dvoubrankové, neustále bojovala, rvala se o vítězství, ze kterého se nakonec po zásluze radovala.

Vysočina? Jediná střela na branku, absolutní absence pohybu bez míče, o důrazu v osobních soubojích ani nemluvě. O to více překvapivě znělo hodnocení utkání od některých přímých aktérů. „Co se týká bojovnosti, nasazení, dali jsme do toho všechno," pronesl do nastavených diktafonů při odchodu ze hřiště útočník Pavel Dvořák. Vážně?

Zřejmě tušil, že za tato svoje minimálně kontroverzní slova nebude od šéfů peskován. Na přímý dotaz redaktora Deníku totiž na tiskové konferenci trenér Michal Bílek o svém týmu uvedl: „Neřekl bych, že nám chyběla bojovnost. Po téhle stránce mohu říct, že jsem spokojen.

Sice jsme nezískali tři body, ale pokud jde o bojovnost, myslím, že nemáme hráčům až tak co vytknout."

Zavírání očí nad bezkrevným rybím výkonem hráčů je mnohem horší zprávou než samotná kvalita hry. Byť ani tam spokojenost nemůže panovat ani náhodou. Naštěstí v tomto bodě panuje shoda mezi všemi přítomnými na zápase. „Pokud chcete vyhrávat, musíte prokázat nějakou kvalitu. A my ji buď nemáme, nebo to nedokážeme prodat na hřišti," uznal Dvořák.

A trenér Bílek popsal, kde Vysočina proti Slovácku nejvíce ztrácela. „Prohrávali jsme souboje jeden na jednoho, především na krajích jsme se nechávali lehce obejít. V tomhle byl soupeř lepší, byl silnější s míčem."

Situace není růžová, nikoliv však beznadějná. Chtělo by se věřit, že už příště na hřišti Bohemians Jihlavští zaberou. „Věřím, že to ještě zlomíme," burcuje záložník Jakub Fulnek. „Pořád je ve hře hodně bodů a o záchranu se budeme rvát do posledního kola."

Snad tu víru hráči Vysočiny přenesou i na hřiště.