Konec série. Fotbalisté Teplic utnuli v neděli proti Vysočině šňůru osmi zápasů bez výhry. Nový trenér Severočechů Zdeněk Ščasný vrátil do středu zálohy zkušeného Marka Jarolíma, který v šedesáté minutě nádherně provedeným přímým kopem zaslouženě rozhodl o výhře domácích. „Nehráli jsme dobře," uznal kapitán Vysočiny Stanislav Tecl.

Utkání přes svůj náboj nenabídlo příliš atraktivní podívanou. Domácí se sice brzy dostali do vedení, ale hned poté začali svůj náskok jenom hlídat.

Vysočina se tak dostala do hry, vypracovala si i gólové šance. Většinou se tak stalo po zajímavě kroucených centrech Kolouška.

V závěru prvního poločasu došlo i k vyrovnání. Podeváté v sezoně se trefil Stanislav Tecl. „Můj gól byl stejně k ničemu," netěšil kapitána Jihlavy další zásah. „Hráli jsme špatně dopředu i dozadu, špatný byl celý tým i já," sypal si popel na hlavu ligový kanonýr.

Od druhého poločasu se totiž hrálo jen před Blažkovou brankou. Po důrazné domluvě v šatně se totiž hra domácích výrazně zvedla. Teplice začaly tlačit, zlepšily standardní situace a začaly se prosazovat ze vzduchu.

Po několika tutovkách se po hodině hry prosadil špílmachr Teplic Jarolím. Vachoušek vybojoval před vápnem přímý kop a z něj Teplice udeřily. Jarolím krásným obloučkem přehodil jihlavskou zeď a Blažek už se k bližší tyči nedostal.

Zbývající půlhodinu už Teplice bez větších potíží kontrolovaly, a své vedení i navýšily. Mahmutovič ještě v 84. minutě po chybě obou jihlavských stoperů napálil míč zblízka jen do spojnice, ale ve druhé minutě nastavení šel Ljevakovič dvěma spoluhráči na osamoceného Oberta, prostrčil míč na Podaného, který obešel vybíhajícího Blažka a pohodlně zavěsil.

Jihlava si tak připsala druhou porážku v sezoně. „Nepodali jsme dostatečně kvalitní ani bojovný výkon, abychom tady mohli pomýšlet alespoň na bod," uvedl po utkání jihlavský kouč František Komňacký. „Snad jen pasáž ve druhé části první půle, kdy jsme šli za vyrovnáním a vytvořili jsme si nějaké příležitosti, snesla přísnější měřítko. Ve druhé půli jsme na tuto pasáž už nenavázali. Vítězství domácích bylo zasloužené," uznal Komňacký.

Ligová soutěž má nyní reprezentační přestávku. Další zápas tak odehraje FC Vysočina na svém stadionu až v neděli 21. října, kdy v 17.30 hodin přivítá pražskou Spartu. „Z porážky v Teplicích si musíme vzít ponaučení do dalších zápasů a napravit ji třeba už po reprezentační pauze se Spartou," hecuje před utkáním podzimu spoluhráče kapitán Tecl.