Nepříliš přesná rozehrávka gólmana Koubka, ještě horší zpracování stopera Holka a důrazný všudybyl Petr Hronek. Tak se zrodila jediná branková situace utkání. Jihlavský záložník poté upaloval sám na sparťanského brankáře, těsně před ním přiťukl míč doprava. Nabíhající Ikaunieks už neměl problém poslat balon do správného prostoru. „Hned jak jsem získal míč, jsem viděl, že tam Davis je. Snažil jsem se Koubka vytáhnout co nejvíce z brány a pak mu to přesně nahrát," popsal rozhodující moment Hronek.

Vysočina přitom nešla do utkání v dobrém rozpoložení. Nevyhrála pět posledních utkání, v týdnu změnila trenéra, před utkáním se dokonce propadla na poslední příčku tabulku. Přesto dokázala, poprvé v historii, Spartu zdolat. „Myslím si, že nás hodně podcenili. V tom byla naše výhoda a bojovností jsme vyválčili vítězství," dodal Hronek.

K vítězství v obnovené premiéře na jihlavské lavičce dovedl tým Josef Jinoch, který na Spartu tým precizně připravil. „Zápas probíhal podle našich předpokladů. Čekali jsme na brejky, z nichž jeden, i když po chybě soupeře, nám vyšel. Na hráčích bylo vidět, že věří ve vítězství," ocenil výkon týmu Jinoch.
Další zpravodajství z první ligy na str. 14.