Evidentní ztráta. Hráči FC Vysočina přivezli z libereckého stadionu už potřetí ze čtyř zápasů ve své ligové historii remízu. Dlouho však mohli pomýšlet na vítězství. Ještě čtvrt hodiny před koncem utkání vedli 2:0, neodolali však drtivému finiši Slovanu. Podobně jako v srpnu roku 2012 inkasovali vyrovnávací branku v nastaveném čase, a Liberec tak ani na sedmý pokus nedokázali porazit.

Domácí hráči začali duel aktivně, Jihlavští se zpočátku jen bránili, se Šuralovým pokusem si v pohodě poradil Hanuš.

To Vysočina se dostala k první střele na soupeřovu branku až v jedenácté minutě. A Kučerův nápřah dva kroky za pokutovým obloukem nepochopitelně prošel Kolářovi mezi rukama a nohama do sítě 0:1!

Liberečtí se ze šoku do konce poločasu nedokázali vzpamatovat. „V prvním poločase jsme nehráli dobře a dostali jsme laciný gól. Důležitost utkání nás dostala trochu do křeče, hráči jednoduše trochu ztratili pohodu," uvedl liberecký trenér Samuel Slovák.

Vysočina pod dojmem náskoku nikam nespěchala a pod Ještědem se tak nehrál kdovíjak oslnivý fotbal.

Kouč Slovák toužil po přestávce rychle vyrovnat, ale ofenzivně laděný tým měl problémy s rychlými brejky hostů. Dvakrát to ještě nevyšlo, ale po Fulnekově střele měli hosté výhodu rohového kopu. Hybš jej rozehrál na bližší tyč, kde se prosadil hlavičkující Mešanovič 0:2.

Slovan ještě více otevřel hru, otevřenou obranu už však jihlavští fotbalisté potřetí neztrestali. Naopak, po Šuralově snížení bylo zaděláno na drama. „Za stavu 2:0 jsme měli několik šancí utkání rozhodnout, což se nám nepodařilo. Kvůli tomu jsme si neodvezli tři body," mrzelo po utkání oficiálního trenéra Jihlavy Josefa Jinocha, který měl na mysli především obrovské příležitosti Bosňanů Mešanoviče a Harby.

Hostující tým se začal strachovat o vítězství. Několik šancí ještě přežil, ale těsně po vypršení devadesáté minuty do jeho svatyně opravdu udeřilo. Po zmatku ve vápně dotlačil míč do Hanušovy sítě Hadaščok.

Přestože byla Vysočina po většinu zápasu ve vedení, první výhra nad Severočechy v lize jí znovu utekla. Zbytečně… „Utkání jsme zvládli, jsme rádi za bod, který je pro nás důležitý. Na druhou stranu jsme zklamaní, neboť jsme měli na víc," přiznal Jinoch.