Udržet, i utnout! Natáhnout třízápasovou sérii neporazitelnosti budou chtít v pátek jihlavští fotbalisté v dalším ligovém duelu proti Teplicím. Se Severočechy mají navíc velmi nepříznivou vzájemnou bilanci, kterou by rádi alespoň částečně vylepšili.

Do důležitého boje však nastoupí Jihlava velmi výrazně oslabena. Karetní trest vystavil stopku Radovi, dohoda klubů Jungovi. Mimo hru jsou zranění Kopic, Vaněček a Vašíček, otazník se vznáší nad startem Kolouška, Čvirika a Mešanoviče… „Máme velké problémy se sestavou," uvědomuje si kouč František Komňacký. „Naštěstí se nám alespoň do sestavy po disciplinárních trestech vrátí Vaculík a Marek. Přes komplikace se sestavou ale v zápase chceme uspět a potvrdit naše dobré výkony a výsledky z posledních kol."

Zdánlivě by to mohl být lehký úkol. Teplice se celou sezonu trápí, stále nemohou chytit na delší dobu správný rytmus a pouhý bod je dělí od sestupové propasti. „V Teplicích učinili veškeré kroky k nápravě. Posílili kádr, přivedli zkušeného kouče Ščasného, proměnou prošel i herní styl. Myslím si, že Teplice disponují takovou tradicí a fotbalovou kvalitou, že se v letošním ročníku Gambrinus ligy zachrání," uvedl Komňacký.

Pořádnou prověrkou projde především defenziva Vysočiny. „Soupeř disponuje velkou ofenzivní silou, představovanou útočníky Mahmutovičem a Litsingim, kteří náleží k nejrychlejším hrotům v lize. Jsou stvoření pro brejky," varuje jihlavský kouč. Dále Severočeši disponují hráči, které mají nesmírné ligové zkušenosti, ať už jsou to Grygar, Jindráček, Kaufman nebo Vachoušek. „I proto budeme potřebovat velkou diváckou podporu," láká příznivce do ochozů trenér. V případě výhry by se Vysočina nejen udržela v první polovině ligové tabulky, ale především se významně přiblížila záchraně ligy pro příští sezonu.