Nově nastartovaný tým? Nikoliv! Fotbalisté Vysočiny v sobotním odpoledni totálně selhali v důležitém utkání týmů z chvostu prvoligové tabulky. Za třiadvacet minut nabrali v Příbrami tříbrankovou ztrátu, kterou už nedokázali vymazat. Domů se tak vraceli s prázdnou a vysokou porážkou 1:4 (0:3).

Jihlavští hráči jako by si po předchozím pěkném ligovém představení s Duklou a jasné výhře v poháru ve Znojmě říkali, že se jim na stadionu U Litavky nemůže nic stát. Jenže ve 23. minutě už vedli domácí 3:0! „Naše mužstvo vstoupilo do utkání pasivně. Vyráběli jsme chyby a soupeř získával standardní situace. Mužstvu chybělo odhodlání a snaha rvát se o výsledek, to mě hodně zklamalo. Bylo jasné, že takhle brzy dostaneme gól," nebral si servítky trenér Vysočiny Milan Bokša.

Krutých sedm minut

Pasivní hra hostů byla živou vodou pro domácí hráče. Ti šli do utkání po dvou předchozích vysokých porážkách s nožem na krku. A s tlakem se vyrovnali nepoměrně lépe. Skóre otevřel po sérii šesti rohů v 16. minutě Hnaníček po centru Pilíka. „Byl jsem přesvědčen, že je začátek a nic se neděje," komentoval dále špatný úvod Bokša. „Jenže druhý gól nás srazil."

O čtyři minuty později se totiž trefil Pilík technicky z levé strany, vzápětí hlavičkou zakončil individuální průnik Suse 3:0. Bezzubá Jihlava se do průběhu prvního poločasu zapsala pouze srážkou Mešanoviče s pomezním rozhodčím, kterého hostující útočník doslova smetl. „Připravili jsme se důkladně, měli jsme i předzápasové soustředění v Písku. Do zápasu jsme vletěli opravdu s obrovskou vervou, už před prvním gólem jsme měli šance. Pak se nám povedlo získat náskok a Jihlava už to měla složité," tetelil se blahem příbramský kouč Pavel Tobiáš.

Převaha Příbrami pokračovala i po přestávce. Pilík dostal v 58. minutě ve středu až moc prostoru, prošel na hranici vápna a zamířil přesně k tyči. Příbramský záložník tak nejenom zaznamenal první hattrick v kariéře, ale také poprvé vstřelil v ligovém utkání víc než jednu branku. „Do druhé půle jsme šli s odhodláním, ale čtvrtý gól domácích pro nás znamenal definitivní porážku," mrzelo Bokšu. „Celý týden, včera, i ráno před zápasem vypadali hráči velmi dobře. A přesto jim utkání nesedlo. Nezískávali jsme odražené míče, ve všem jsme byli druzí," uznal zkušený kouč.

Jihlava se probrala až za stavu 0:4. Po centru Vaculíka snížil Mešanovič, v závěru utkání se po ráně Kukoľa z přímého kopu vytáhnul domácí brankář Hruška.