Jediné dvě pořádné střely na branku v prvním poločase stačily brněnským fotbalistům k velmi důležité výhře. Nutno zároveň zdůraznit, že oba góly byly parádní a naprosto vystihovaly dění na hrací ploše.

Hráči Zbrojovky byli od úvodního hvizdu živější, důraznější, lépe kombinovali ve středu hrací plochy, kde naopak domácí velmi ztěžka a zdlouhavě vymýšleli každou akci. „Utkání se nám vůbec nevydařilo,“ mrzelo trenéra Ivana Kopeckého.„Chyběla nám agresivita, důraz, chybami při zakládání útoků jsme naší lajdáckostí dovolili soupeři dát dva góly.“

Logickým vyústěním převahy hostů byly trefy Michala Škody, který nejprve sám na malém vápně pohodlně uklidil do sítě nadýchaný centr Vraštila, a v závěru první půle pak zužitkoval nádhernou individuální akci Zikla, který si na hranici vápna položil na zem Krejčího a jeho vyraženou střelu brněnský ostrostřelec posunul do správných míst – 0:2.

„Klobouk dolů před Ziklovým výkonem. Nastoupil poprvé v základní sestavě, nebál se hrát a poradil si i se zkušenými stopery Krejčím a Tlustým,“ vysekl pochvalu osmnáctiletému svěřenci trenér Roman Pivarník.

Jihlavané se na útočnou polovinu soupeře dostávali sporadicky, poprvé ji překročili až po pěti minutách hry. Překvapivě ale měli první šanci otevřít skóre ve 21. minutě, kdy Keresteš po rohu pálil z voleje hodně tvrdě, ale pouze do míst, kde stál Melichárek, jenž míč reflexivně vyboxoval do bezpečí.

To bylo ze strany domácích opravdu vše zajímavé. „Zápas jsme zvládli nejen výsledkově, ale také takticky,“ pochvaloval si Pivarník. „Našim gólům předcházely herně povedené akce. Celé utkání jsme dokázali skvěle odběhat a odbojovat.“

Dát duelu nový impuls mohla Vysočina hned po změně stran, kdy z hranice velkého vápna pálil povedeně po zemi Záviška, Melichárek ale byl u své levé tyče včas. Jenže také toto byl ze strany domácích jen ojedinělý záchvěv, průběh hry nadále bezpečně režírovali Brňané.

Ti navíc při vědomí svého náskoku nikam nepospíchali, takže už v prvním dějství poněkud mdlé tempo ještě více upadlo a předváděná produkce spíše uspávala. „Snažili jsme se, ale šance prakticky nepřicházely,“ uvědomoval si Kopecký.

Utkání 19. kola DHL Extraligy juniorů mezi HC Dukla Jihlava a HC Verva Litvínov.
Dobrá práce. Tři důležité body zůstaly v Jihlavě

Trochu vzruchu přišlo až po hodině hry. V 61. minutě vypálil zpoza vápna Ikaunieks, Melichárek střelu pod břevno opět dokázal vytěsnit pryč. Prakticky z protiútoku se o totéž pokusil Škoda, jeho hattricku stál v cestě rovněž pozorný Hanuš.

V závěrečné půlhodině derby pak už jenom přibývaly na konto utkání statistické údaje o udělených osobních trestech či střídání hráčů a střetnutí tak ve velkém poklidu dospělo až ke zcela spravedlivému výsledku. „Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ těšilo Pivarníka.

JIHLAVA – BRNO 0:2

Góly: 30. a 43. Škoda. Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Horák. ŽK: Keresteš, Nový, Tlustý (vš. J). Diváci: 2 455. Poločas: 0:2.

Jihlava: Hanuš – Fulnek (46. Zoubele), Tlustý, Krejčí, Keresteš – Vaculík, Nový – Záviška (68. Klíma), Dvořák, Novotný (46. Urblík) – Ikaunieks.

Brno: Melichárek - Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Kratochvíl, Sedlák – Přichystal, Škoda (81. Krejčí), Lutonský (90. Fortes) – Zikl (84. Janošek).